Jak zbudowane są drzwi przesuwne do szafy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, w czym tkwi sekret popularności drzwi przesuwnych w szafach? To jasne, że są wygodne i doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Czy wszystkie drzwi przesuwne są takie znakomite? Sprawdźmy, z czego są zrobione i jak działają drzwi przesuwne!

Dobre drzwi przesuwne, z czego są zrobione?

Wybierając meble, najpierw widzimy estetykę wybranego produktu, a dopiero później skupiamy się na jego walorach praktycznych. Niestety bardzo często orientujemy się, że coś było kiepskiej jakości dopiero podczas korzystania. Tymczasem przykrych rozczarowań bardzo często można uniknąć, decydując się na rozważne zakupy.

Tak samo jest z wyborem drzwi przesuwnych. W sklepach widzimy najczęściej gotowe aranżacje i nie zastanawiamy się, jak wytrzymałe są poszczególne elementy. W przypadku drzwi przesuwnych tych elementów jest sporo i większość z nich powinna mieć bardzo dobrą jakość. Mowa na przykład o torach, profilach i również samych frontach, które powinny być odporne na ścieranie i działanie wody. Jeśli elementy będą mało odporne, szybko ulegną zniszczeniu podczas zwykłego użytkowania! Tak samo jest z wózkiem i prowadnicą, które wyposażone są kółka do prowadzenia drzwi.

Warto również dopytywać o klej, który spaja fronty z ramami drzwi przesuwnych. Okazuje się, że źle dobrany klej może zniszczyć wybrane powierzchnie, na przykład lustra. Szczególną uwagę na tę kwestię zwraca doświadczony zespół Komandor.pl. A skoro już o kleju mowa, zwracamy uwagę na jeszcze jeden szczegół. Uszczelka i pasek buforowy, które zabezpieczają wnętrza szafy przed kurzem i amortyzują uderzenia drzwi w ścianki, także powinny być dobrze przytwierdzone. Odklejające się paski uszczelki to nie tylko kara dla oczu, ale też niezwykle irytujący szczegół.

Jak działają drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne działają na podstawie dobrze dopasowanych elementów tworzących prosty mechanizm. Tory i profile stanowią miejsce dla wózka i prowadnicy, które przytwierdzone są do drzwi. Dzięki idealnemu zgraniu elementów drzwi przesuwne chodzą lekko i cicho. Tutaj czas na drobną uwagę, a mianowicie warto czyścić zwłaszcza tory przy szafie, ponieważ zbierający się kurz i włosy mogą blokować drzwi, które będą się opornie przesuwać.

Gotowe drzwi przesuwne połączone z szafą znakomicie uzupełniają rozmaite wnętrza. Ciekawe aranżacje możecie zobaczyć na stronie https://www.komandor.pl/meble/drzwi-przesuwne. To może być znakomita inspiracja. Co więcej, wszystkie drzwi z wizualizacji są dostępne w sprzedaży.

Drzwi przesuwne do szafy, kiedy warto na nie postawić?

Drzwi przesuwne są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na wygodę. Klasyczne drzwi potrafią być równie estetyczne, ale zawsze będą zajmowały więcej przestrzeni. Szafy z drzwiami przesuwnymi są polecane szczególnie do małych pomieszczeń: sypialni czy korytarzy.

Szczególnie ciekawą opcją są drzwi przesuwne do szafy z lustrem. Wielkie lustro to niezbędnik w każdym domu, który dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. Za pomocą aplikacji https://designer.komandor.pl/ sami możemy zaprojektować drzwi przesuwne do indywidualnego projektu szafy. Dzięki temu nie musimy decydować się na żadne kompromisy w kwestii urządzania mieszkania. Warto spróbować!