5 modnych wzorów płytek do łazienki. Co wybrać?

Niedługo czeka Cię remont łazienki? A może przeprowadzasz się do nowego domu albo mieszkania i musisz wykończyć w nim to wnętrze? Sprawdź 5 modnych wzorów płytek do łazienek, które można zakupić obecnie w salonach łazienkowych!

1. Płytki drewnopodobne

Płytki prezentujące się jak naturalne drewno są już od paru lat bardzo popularne i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie wyjdą one z mody. Drewnopodobne płytki są doskonałą alternatywą dla naturalnego drewna – wyglądają jak ono, ale jednocześnie nie mają jego wad. Są proste w utrzymaniu w czystości i odporne na wodę. Do dyspozycji jest wiele stylowych wzorów, dlatego płytki mogą być dopasowane specjalnie do gustu właściciela oraz do jego pomysłu na wnętrze. Płytki mają różne rozmiary – także imitujące naturalne deski drewniane.

2. Płytki betonowe

Industrialne wystroje wnętrz także są bardzo popularne. Do takich wnętrz najlepiej nadają się płytki imitujące beton. Szarość tego typu świetnie pasuje także do innych aranżacji, na przykład na podłogę do łazienek w stylu nowoczesnym czy też w stylu skandynawskim. Osobom chcącym wybrać oferujący je salon łazienek Kraków – https://cermar2.pl/ może zapewnić dostęp do wielu wariantów, by dostosować je do wnętrza.

3. Płytki heksagonalne

W tym przypadku mowa nie o konkretnym wzorze na płytkach, ale o ich kształcie. Płytki określane jako heksagonalne, inaczej heksagony mają sześciokątną formę. To powoduje, że mogą one stworzyć stylową powierzchnię na ścianach i podłogach. Można kupić je w wielu rozmiarach – od dużych kafli aż do małej mozaiki.

4. Płytki imitujące marmur

Obłożenie ścian i podłóg marmurem jest związane ze sporymi kosztami. Jest jednak alternatywa, czyli płytki imitujące ten rodzaj kamienia naturalnego. Są one kapitalnym pomysłem do eleganckich, nowoczesnych wnętrz. Do dyspozycji są zarówno płytki w jasnym kolorze, jak i te ciemniejsze, więc każdy klient może wybrać wśród dostępnych wzorów coś w sam raz dla siebie. Płytki te mogą mieć także wiele kształtów i wymiarów – można zakupić je jako płytki heksagonalne, ale również duże prostokątne kafle, które także są dzisiaj bardzo popularne.

5. Płytki cegiełki

Od paru lat bardzo popularne w aranżacji wnętrz są też płytki przypominające swoim wyglądem małe cegiełki o błyszczącej powłoce. To płytki, które mogą łatwo wpasować się w aranżację wielu wnętrz, między innymi skandynawskich, boho, nowoczesnych, rustykalnych. Klasyczne cegiełki mają kolor biały, lecz można też kupić je w innych barwach, na przykład jako czarne, fioletowe, zielone, beżowe.