Czym się kierować, wybierając kubki do kawy?

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, po który sięgają dorośli. Jej smak zależy przede wszystkim od prawidłowego wyboru ziaren oraz umiejętności jej zaparzenia. Nie bez znaczenia jest także naczynie, w którym serwuje się napój. Czym się kierować przy wyborze kubków do kawy?

W czym pije się kawę?

Kawę pije się w filiżance. Co ciekawe, wybór konkretnej filiżanki zależy od rodzaju kawy. Espresso serwowane jest w filiżance o pojemności 50-70 ml. Naczynie charakteryzuje się łagodnym dnem i powinno być wykonane z grubej porcelany. Wystarczy, że podgrzejesz naczynie, aby utrzymało optymalną temperaturę kawy przed dłuższy czas. Z kolei słynne i pyszne cappuccino podaje się w filiżance o objętości 150-180 ml. Ścianki naczynia powinny być wybrzuszone, a sama filiżanka rozszerzana u góry. Taka forma naczynia sprawia, że podczas wlewania do niego mleka, tworzy się delikatna pianka.

Jaki kubek do kawy będzie najlepszy?

Coraz więcej osób zamiast szklanki wybiera kubek, ponieważ ma on większą pojemność, nawet do 300 ml! Co więcej, kawa w kubku wolniej paruje, a tym samym stygnie. Ze względu na większy rozmiar można od razu nalać sobie dużo kawy, bez konieczności jej dolewania. Ponadto kubki do kawy dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, wzorach, a nawet i kształtach! W okresie świąt warto wybrać modele ze świątecznym motywem np. w bałwany, z wizerunkiem Świętego Mikołaja czy porożem jelenia. Jeśli kupujesz kubek do kawy na prezent, postaw na model z napisem np. „Kocham Cię”. Z pewnością wywołasz uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej!

Jak wybrać kubek termiczny?

Warto zainwestować również w kubek termiczny, niezbędny nie tylko jesienią i zimą, ale i o każdej porze roku. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, spacerują, jeżdżą na wycieczki. Kubek termiczny przyda się również na uczelnię albo do pracy. Wbrew pozorom wybór kubka termicznego nie jest łatwym zadaniem. Aby spełniał on swoje funkcje, a więc utrzymywał temperaturę płynu, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wpływają na jego jakość. 

Zdolności izolacyjne

Kawa czy inny napój w kubku ma być jak najdłużej ciepły i to bez względu na temperaturę na zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem są modele z dwuścienną konstrukcją, ponieważ zapewniają zarówno utrzymanie ciepła, jak i zimna. Dobrze wybrać taki kubek, który utrzyma odpowiednią temperaturę co najmniej kilka godzin.

Nakrętka

Nie bez znaczenia jest konstrukcja nakrętki, która pozwala na picie bezpośrednio z naczynia bez przelewania kawy do kubka. Najpopularniejszy mechanizm to przycisk na nakrętce, który pozwala na przepływ płynu. To najbezpieczniejsza forma, która zabezpiecza przed rozlaniem napoju. Od razu zwróć także uwagę na to, czy elementy można rozłączyć i je porządnie umyć.

Pojemność

Pojemność kubka termicznego dobierz do swoich potrzeb. Określ, ile kawy spożywasz dziennie. Na całodzienną wycieczkę czy dzień spędzony na uczelni z pewnością przyda się kubek o pojemności 500 ml. Z kolei do pracy z powodzeniem wystarczy Ci kubek termiczny o objętości około 300 ml.