Dlaczego warto zdecydować się na meble łazienkowe na wymiar?

Urządzanie domu lub mieszkania nigdy nie jest zajęciem łatwym, a gdy trzeba urządzić łazienkę, staje się jeszcze trudniejsze. Łazienka to wnętrze niezwykle wymagające. Nie wybacza błędów, bo raz przyjęte rozwiązanie jest trwałe przez wiele lat, a ewentualne zmiany i remonty bywają niezwykle kosztowne. Nic więc dziwnego, że osoby, które pierwszy raz wybierają meble łazienkowe, czują się zagubieni i długo myślą o tym, czy lepsze są meble łazienkowe na wymiar, czy produkowane masowo i w standardowych rozmiarach.

Gotowe meble łazienkowe — zalety i wady

Gotowe meble łazienkowe na pewno mają zalety. Są na przykład dostępne na „już”. Można wybrać się do sklepu i z gotowych zestawów wybrać ten, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Tylko czy wszyscy klienci sklepów z meblami potrzeby mają takie same? Kupując gotowe meble, otrzymamy zwykle szafkę pod umywalkę, wiszącą, ewentualnie jakiś słupek do chowania chemii domowej i kosmetyków. Taki gotowy komplet nie będzie też drogi, ale trzeba pamiętać, że będzie on pasował do średniej wielkości pomieszczenia. Nie trafi też w gusta osób, które mają konkretne oczekiwania. Gotowe meble łazienkowe nie dają także możliwości zakupu zestawu z konkretnego, wybranego rodzaju drewna czy laminatu. Nie zawsze pozwalają na dobór wymarzonego koloru albo okuć. Często też stworzone są z myślą o urządzeniach sanitarnych tylko jednego producenta, co znacznie ogranicza możliwość zakupu urządzeń innego typu. A przecież wybór umywalki, baterii i toalety powinien być jak najbardziej dowolny.
Wadą gotowych mebli łazienkowych jest również to, że nie zmieszczą się w malutkiej łazience, ani nie zapełnią optymalnie łazienki dużej, pokoju kąpielowego czy domowego SPA. Nie zawsze mogą trafić do łazienki o nietypowym kształcie lub do łazienki osoby, która musi wiele produktów w szafkach pochować. Klienci, którzy wolą szuflady od półek, nie chcą szafek otwartych, ale zamknięte, chcą zastosować ciekawe rozwiązania oświetleniowe z gotowych mebli do łazienki nie będą zadowoleni.

Meble łazienkowe na wymiar — zalety i wady

Meble do łazienki na wymiar nie mają wad mebli gotowych. Są one zaprojektowane i wykonane idealnie zgodnie z oczekiwaniami właściciela mieszkania. Ten może wybrać rodzaj materiału, z którego meble będą wykonane, kolor, kształt, wszelkie szczegóły, które mają wpływ na ostateczny wygląd zestawu. W przypadku zamawiania mebli łazienkowych na wymiar nie trzeba iść na żadne ustępstwa i kompromisy. Można samodzielnie zadecydować, ile szafek i jakich ma być w zestawie, czy wolimy półki otwarte, z drzwiczkami, a może głębokie szuflady z cichym domykiem. Możemy z pomocą projektanta mebli stworzyć niepowtarzalny komplet, odpowiadający naszym wymaganiom i idealnie wpisującym się w potrzeby domowników. Meble na wymiar do łazienki można też stworzyć tak, by doskonale pasowały do wymarzonych urządzeń sanitarnych. Jeśli mamy na oku konkretną umywalkę albo wyjątkowo piękną baterię, producent mebli na wymiar do łazienki powinien o tym wiedzieć, by dopasować swoje meble do konkretnego sposobu montażu wybranych urządzeń. Doskonałym rozwiązaniem jest także zamówienie szafek i regałów, by ukryć w nich pralkę, suszarkę, kosz na pranie i inne urządzenia, których nie chcemy pokazywać. Dzięki temu łazienka będzie zawsze niezwykle estetyczna i uporządkowana.
Czy meble łazienkowe na wymiar mają wady? Na pewno są nieco droższe od gotowych zestawów, ale za wolność wyboru warto zapłacić więcej. Często trzeba też dać producentowi mebli czas na ich wykonanie. Nie są dostępne od ręki.

meble-do-lazienki-na-wymiar

W jakich łazienkach meble na wymiar sprawdzą się najlepiej?

Meble łazienkowe na wymiar doskonale sprawdzą się w każdej łazience, ale przede wszystkim powinni o nich pomyśleć właściciele łazienek małych i pomieszczeń o nietypowym kształcie. Brak kątów prostych, ściany po łuku albo łazienki na poddaszu pod skosami są tymi, które mogą stanowić ogromne wyzwanie podczas meblowania. Producent mebli na wymiar jednak znajdzie rozwiązanie przy wszelkich możliwych trudnościach. Może wyprodukować meble niższe, szersze, głębsze, płytsze, węższe lub wyższe od standardowych, dostępnych w sklepach. Stworzy szafki, które optymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń. Nie dopuści do sytuacji, kiedy między szafką a ścianą tworzy się nieestetyczna luka, której nie da się w żaden rozsądny sposób wykorzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar także w dużej łazience?

Duże łazienki także mogą przysporzyć wiele problemów podczas meblowania. Klasyczne zestawy mebli, które znajdziemy w sklepie, obejmują zaledwie dwie, trzy, maksymalnie cztery szafki łazienkowe. Większość właścicieli mieszkań ma raczej niewielkie toalety i łazienki. Jeśli jednak dysponujemy dużą przestrzenią, warto ją w pełni wykorzystać, zamawiając więcej szafek łazienkowych na wymiar, zarówno stojących, jak i wiszących. W ten sposób zyskamy atrakcyjną przestrzeń, w której panuje wyjątkowy ład. Dodatkowe szafki, półki i regały można wykorzystać do przechowywania pościeli, bielizny, ręczników, uporządkować kosmetyki dla całej, nawet licznej rodziny. Dobierając odpowiednie materiały, kolory i dodatki meblowe, możemy stworzyć domowe SPA, miejsce wypoczynku i relaksu. W dużych łazienkach nie brakuje miejsca nawet na bardzo awangardowe pomysły, których nie zrealizujemy, kupując gotowe zestawy mebli w markecie. Tylko producent mebli na wymiar może pomóc nam w aranżacji wyjątkowej, dużej łazienki dla całej rodziny.

meble-do-lazienki-na-zamowienie

Gdzie w Warszawie zamówić meble łazienkowe na wymiar?

W Warszawie produkcją mebli do łazienek na wymiar zajmuje się Naos, doświadczona grupa architektów, projektantów i wykonawców od lat realizująca projekty wykańczania wnętrz domów i mieszkań. Naos aranżuje również łazienki już od podstaw, aż po końcowe umeblowanie idealnie dopasowanymi meblami wykonanymi na wymiar. Naos klientom z Warszawy i okolic zapewnia optymalne umeblowanie trwałymi i modnymi szafkami łazienkowymi. Praca firmy gwarantuje efektywne i niezwykle eleganckie wykorzystanie każdej przestrzeni: małej, dużej i tej, która jest niezwykle trudna w aranżacji. Firma tworzy szafki łazienkowe wiszące, stojące, pod umywalki oraz zabudowy pralek z najlepszych dostępnych na rynku materiałów.