Ekskluzywny dodatek do salonu – lampy stojące w stylu glamour

Lampy stojące tworzą w domach niezwykłą atmosferę: strefę ciepła, bezpieczeństwa i komfortu. W ich świetle znajdujemy ukojenie po ciężkim dniu, popijając popołudniową herbatę czy zatapiając się w lekturze książki. Stanowią również wspaniały dodatek dekoracyjny; szczególnie lampy stojące w stylu glamour, gdyż ‘glamour’ samo w sobie oznacza wystawność, przepych i szyk.

Lampy glamour – co je wyróżnia?

Styl glamour to styl zainspirowany blichtrem Hollywood lat 40’: zaczął manifestować się we wnętrzach poprzez blask kryształów, użycie połyskliwych tkanin i materiałów. Lampy stojące w stylu glamour to nowoczesne oświetlenie, które zawiera w sobie te trendy: czasem swą formą nawiązują do klasyki, odświeżając ją poprzez użycie nowoczesnych tworzyw, czasem są w swej formie ultranowoczesne, stawiając nacisk na blask szkła i kryształów. W kolorystyce glamour dominują odcienie beżu lub ciemne, zdecydowane kolory jak czerń, śliwa czy głęboka zieleń. Czym więc się będzie różnić tradycyjna lampka stołowa z abażurem od lampy stołowej w stylu glamour?

W swej formie mogą być takie same, natomiast designerska lampa kryształowa w stylu glamour będzie wykonana z innych, nowoczesnych i połyskliwych materiałów: jej podstawa może być wykonana ze szkła, metalu lub akrylu, zaś abażur, może być welurowy, satynowy lub tradycyjny, płócienny. Wszystko zależy od tego jak bardzo glamour jest dana lampa.   

Lampa stojąca 4CONCEPTS OXFORD będzie przykładem stonowanego stylu glamour. Wyróżnia ją piękna, połyskliwa szklana i transparentna waza służąca za podstawę. Abażur w tej wersji pozostał klasyczny i prosty. Kształt podstawy lampy nawiązuje do klasycznych form, jednak czyste, przejrzyste szkło wprowadza element świeżości do całej formy. 

Lampy stojące w stylu glamour od Zuma Line z serii Cesare to kolejny przykład odświeżonej klasyki. Charakterystyczne dla stylu czarne abażury to stanowczy akcent, który nada wnętrzom luksusowego, zmysłowego charakteru. Zwisające przy klasycznej oprawie kryształy również są znamienne dla stylu glamour. Prostota zderza się tu z przepychem.

 

Do jakich wnętrz pasują lampy glamour?

Lampy glamour to nie tylko uzupełnienie wnętrz w stylu glamour. Świetnie sprawdzą się jako dekoracja wnętrz w stylu klasycznym, paryskim czy nowoczesnym. Lampy stojące w stylu glamour mogą tworzyć wspaniałe kontrasty we wnętrzach, wzbogacając je o swoją formę pełną przepychu lub ciekawą kolorystykę. Są również doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, jeśli jest urządzone w klasycznym stylu. Prosta lampa stojąca, ozdobiona kryształkami będzie stanowiła elegancką i wysmakowaną ozdobę wnętrza w stonowanym stylu. Lampy glamour, jako że często nawiązują swym wyglądem do barokowych form, doskonale wpiszą się również w przestrzenie urządzone z paryskim szykiem. To niezwykle uniwersalne lampy, jak na swój bezkompromisowy design.

Styl glamour opiera się na dodatkach i akcesoriach dekoratorskich. Lampy stojące są wręcz jego kwintesencją. Jako że przybierają przeróżne formy, od barokowych po minimalistyczne- uzupełnione silnymi akcentami, mogą się wpisać niemalże w każde wnętrze. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą wprowadzić do swych mieszkań element luksusu i blichtru.