Ekspertyza ppoż po co ona jest?

Pożar pojawia się w nawet najbardziej nieoczekiwanym momencie, jego źródeł może być sporo, dlatego ważne jest, by w walce z pożarem warunki były jak najlepsze. Ekspertyza ppoż to element, który pomoże zadbać o to, by w razie nieszczęścia wszystko przebiegło pomyślnie.

Jak przebiega ekspertyza ppoż?

Podczas Ekspertyzy ppoż dokładnie analizuje się warunki ochrony przeciwpożarowej danego obiektu. Inwestor może złożyć zlecenie ekspertyzy ppoż, jeżeli obiekt nie kwalifikuje się, by spełniać warunki wymagań przepisów ppoż. Najczęściej taka sytuacja pojawia się w przypadku przebudowy, lub nadbudowy budynku lub przy zmianie jego zastosowania. Trzeba mieć na uwadze, że sytuacje, w których nie da się wykonać budynku zgodnie z warunkami technicznymi, choćby z powodu wąskich klatek schodowych lub specyficznego układu całej działki, również się zdarzają.

Komu zlecić wykonanie ekspertyzy ppoż?

Gdy pojawiają się komplikacje techniczno-prawne z pomocą może przyjść firma zajmująca się przygotowywaniem ekspertyz ppoż. Pracownicy firmy tworzą dokument przedstawiający alternatywne rozwiązania, które umożliwiają zastosowanie się do przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wychodzą oni poza horyzonty i pozwalają spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, czym są w stanie pogodzić przepisy z zamierzoną inwestycją.

Dlaczego warto by ekspertyza ppoż została wykonana przez firmę?

Rozwiązania, które wprowadza firma, przede wszystkim podnoszą poziom jakże ważnego bezpieczeństwa oraz co równie ważne taka ekspertyza ppoż, gdy zostanie przedstawiona Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej, z pewnością zostanie zaakceptowana. Ponadto w skład firmy tworzą fachowcy z wieloletnim bagażem doświadczeń z dziedziny bezpieczeństwa pożarowego. Osoby tworzące takie ekspertyzy sami pełnili lub pełnią nadal służbę w Państwowej Straży Pożarnej, posiadają przygotowanie merytoryczne oraz wiedzę nabytą w praktyce, na kursach i konferencjach.

Dodatkowymi zaletami są:

  • Terminowość i realizacja ekspertyzy w możliwie najkrótszym czasie.
  • Tworzenie ekspertyz zależnych od wszelkich warunków jak oczekiwania i budżet zleceniodawcy. Nic nie dzieje się bez uprzedniego skonsultowania z inwestorem, co jest uczciwe i rzetelne.
  • Optymalizacja kosztów, brak zbędnych wydatków, wszystko przemyślane przez ekspertów z dziedziny tworzenia ekspertyz ppoż

Gdzie znaleźć kontakt do firmy w sprawie ekspertyzy ppoż?

Firmę zajmującą się tym zadaniem można wyszukać za pomocą przeglądarki internetowej lub serwisu Facebook, gdzie w zakładce kontakt znajduje się odpowiednio numer telefonu oraz e-mail do kontaktu. Najlepiej jest zadzwonić osobiście, gdyż kontakt telefoniczny pozwala na natychmiastową odpowiedź ze strony firmy.