Gdzie sprawdzą się paski LED?

Sprawdź gdzie wykorzystać taśmę LED

Gdzie sprawdzą się paski LED?

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością od wielu lat, ale najbardziej praktycznym rozwiązaniem okazuje się być pasek LED. Za jego pomocą możliwe staje się stworzenie przeróżnych aranżacji, nadanie wnętrzom charakteru i wprowadzenie do nich przyjemnego klimatu. Do wyboru mamy paski LED w uniwersalnych kolorach, jak również w tych bardziej intensywnych. Oświetleniem tym można sterować za pomocą pilota, zmieniając kolory, barwę i natężenie światła.

Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem paska LED

Idealnym miejscem do wykorzystania paska LED jest pokój dzienny, szczególnie w celu przyozdobienia sufitu podwieszanego, wnęk, mebli czy nawet obrazów. Od nas zależeć będzie to, w jakim kolorze ma być podświetlony dany element wyposażenia. Nie trzeba ograniczać się do klasycznego białego światła, mając do wyboru paski LED w wersji niebieskiej, zielonej czy nawet czerwonej. Salon pełni funkcję reprezentatywną, rozrywkową, dlatego można wprowadzić do niego bardziej odważne rozwiązania aranżacyjne w postaci wielokolorowych pasków LED. Wykorzystać można je także w kuchni, a dokładniej do podświetlenia blatów roboczych. To właśnie tam potrzebna jest duża ilość światła, co można uzyskać szybko i tanio za pomocą paska LED. Podświetlić można nie tylko blat kuchenny pod szafkami, ale też zamontować taśmę przy podłodze lub we wnętrzu szafek – doświetlając jej zawartość, dużo łatwiej będzie nam znaleźć to, czego akurat szukamy. Można też podświetlić przestrzeń pod blatem barku, gdzie padające światło będzie efektownie przyozdabiało podłogę wzdłuż mebla.

Ilość zastosowań paska LED zdaje się nie mieć końca

Pasek LED może zostać wykorzystany w łazience do zamontowania nad lustrem, pod prysznicem lub wanną. Na rynku nie brakuje wodoodpornych taśm LED, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do wyznaczenia granicy strefy kąpielowej. Pasek może zostać umieszczony w szerszej fudze między płytkami. Tego typu oświetlenie sprawdzi się także w pokoju dziecięcym. Tym bardziej, że pociechy często nie lubią spać w całkowitych ciemnościach. Pasek Led może zostać umieszczony przy łóżku dziecka, służyć jako oświetlenie nocne. Wystarczy wybrać pasek o delikatnej barwie, o małej mocy i z rzadziej rozmieszczonymi diodami na taśmie. Można je wykorzystać do podświetlenia półek czy jako lampkę biurkową. Paski LED wspaniale nadają się na zewnątrz do podświetlenia ścieżki ogrodowej, podjazdu do garażu, rabatek i skalników, schodów, tarasów, altan ogrodowych.

 

źródło: www.kingled.pl