Piękno drewna bez jego wad. Wybierz balustrady z malowaniem imitującym drewno

Chcesz cieszyć się piękną, drewnianą balustradą, ale nie masz ochoty na jej systematyczne malowanie? W takim przypadku warto zdecydować się na zamontowanie balustrady imitującej drewno. Teraz w swojej ofercie takie balustrady ma coraz więcej firm.

Drewno – piękne, lecz kłopotliwe

Naturalne drewno jest często stosowanym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Wykonuje się z niego również balustrady do schodów, tarasów czy balkonów. Drewno wymaga wtedy odpowiedniego zakonserwowania, aby mogło być zabezpieczone przed czynnikami niszczącymi. Na uszkodzenie najbardziej narażone jest drewno stosowane na zewnątrz, na przykład na balustradach balkonowych, tarasowych czy schodowych. W takim przypadku trzeba je systematycznie impregnować. Dzisiaj jednak pięknem drewna można cieszyć się bez tych kłopotliwych i czasochłonnych prac. Wystarczy zakupienie balustrady, która posiada malowanie jak malowanie imitacja drewna – https://fello.pl/blog/lakierowanie-proszkowe-malowanie-imitacja-drewna/ czyli ma realistyczny wzór przypominający drewno.

 

Balustrady imitujące drewno

Do produkcji balustrad imitujących drewno stosowane są różne rodzaje materiałów. Są to najczęściej elementy metalowe, które poddawane są następnie odpowiedniemu malowaniu albo też oklejaniu z użyciem oklein przypominających drewno naturalne. Takie balustrady mają wszystkie zalety swojego pierwotnego materiału, na przykład stali czy blachy ocynkowanej, ale również są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem, ponieważ zastosowanie malowanie oraz okleiny chronią je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Balustrady imitujące drewno oferowane są w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można łatwo dopasować je do aranżacji przestrzeni. Firmy mogą zaproponować często kilka, a nawet kilkanaście różnych wybarwień drewna do wyboru. Dużym zainteresowaniem cieszą się te przypominające drewno ciemne wenge, które świetnie komponuje się także z nowoczesnymi aranżacjami. Można również zdecydować się na balustrady metalowe o jaśniejszych wybarwieniach. Najczęściej dobierane są one indywidualnie do innych elementów architektonicznych budynku, na przykład do stolarki okiennej, drzwiowej.

 

Imitujące drewno balustrady na wymiar

Balustrady, które imitują wygląd drewna, można obecnie zamówić w wielu firmach, dlatego też klienci zainteresowani takimi konstrukcjami nie powinni mieć żadnych trudności ze znalezieniem firm wykonujących usługi w tym właśnie zakresie. Najlepszym wyborem jest wtedy znalezienie firmy wykonującej balustrady mające malowanie imitacja drewna na zamówienie, czyli na wymiar. Wtedy firma będzie mogła przygotować je tak, aby pasowały one do konkretnego miejsca montażu.