Gdzie szukać tanich foteli do salonu?

Żaden salon nie może odbyć się bez miękkich i pięknych foteli. To jedne z najwygodniejszych mebli w całym domu. Fotele mogą być różne, ważne jednak aby były stylowe i w miarę możliwości niedrogie.

Gdzie szukać tanich foteli do salonu i nie tylko?

Fotele to meble, które powinny służyć nam jak najdłużej. Wiele osób posiada w domu fotele, które mają nawet kilkadziesiąt lat – jeśli są one dobrze wykonane, mogą cieszyć nas przez długi czas. Fotele powinny przede wszystkim być miękkie i wykonane z dobrego materiału. Takie fotele nie muszą być drogie. Tanie meble różnego rodzaju możesz kupić na targach staroci, a porządne fotele w sklepie internetowym, np. Meblobranie. W sklepach meblowych, a także ich internetowych odpowiednikach, możesz znaleźć wiele okazji, które pozwolą Ci kupić oryginalne fotele dobrej jakości w niskich cenach. Warto patrzeć zwłaszcza na wyprzedaże sezonowe – to niejednokrotnie okazja do zdobycia naprawdę dobrych mebli za małe pieniądze.

Rodzaje foteli do salonu

W salonie możemy trzymać różnego rodzaju fotele. Mogą to być designerskie fotele podobne do krzeseł albo fotele z miękkimi poduszkami, które ułatwią relaks i otulą nas jak kokon. Hitem ostatnich czasów są fotele tapicerowane, które posiadają piękne kolory, a zarazem są miękkie i wygodne. Takie fotele występują w różnych barwach, od butelkowej zieleni do pudrowego różu czy fioletu. Fotele tapicerowane w jasnych barwach będą pasować do wnętrza w stylu glamour, natomiast bardziej klasyczne barwy, jak granat, sprawdzą się we wnętrzach industrialnych.
Fotele w salonie to także ich bujany wariant. Dziś fotele bujane nie muszą być już wykonane z wikliny – coraz większym powodzeniem cieszą się właśnie fotele tapicerowane bujane, które mają piękny design i są niezwykle relaksujące.
Jakie jeszcze fotele sprawdzą się w salonie? Możesz wybrać fotele wykonane z plecionki technorattanowej bądź wikliny. Dobrze jest do takiego fotela dobrać odpowiednią poduszkę, która sprawi, że siedzenie na nim będzie jeszcze wygodniejsze. Popularne są także miękkie, obite materiałem lub skórą fotele, w których można schować się z książką w dłoni i zapomnieć o całym świecie.

Jak dobrać fotel do aranżacji wnętrza?

Rodzaj fotelu, który wybierzesz do swojego salonu, powinien rezonować z jego charakterem. Stylistykę wnętrza można zmieniać, lecz jeśli jesteś osobą, która często żongluje stylami, warto wybrać fotele klasyczne, które dobrze wpasują się do każdego wnętrza.
Jeśli natomiast zdecydujesz się na jedną stylistykę, możesz wybrać mebel, który będzie pasował stylem do aranżacji. Do modnego ostatnimi czasy stylu botanicznego czy boho nadadzą się fotele wykonane z plecionki rattanowej albo technorattanowej, a także innego rodzaju drewniane fotele. Natomiast fotele tapicerowane podkreślą miękkość wnętrz w stylu glamour, a także klasycznych aranżacji. Równie dobrze nadadzą się także do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym czy secesyjnym, jednak w tym przypadku dobrym wyborem będą także klasyczne, drewniane fotele wykonane w ciemnego drewna.