Jak działa szklanka termiczna?

Absolutnym przebojem minionych czasów stały się szklanki termiczne. Tworzy się je ręcznie, z ogrzewanego szkła, podobnie, jak bombki, dzięki czemu są niezwykle lekkie. Wydawałoby się, iż będą poprzez to także bardzo delikatne. Natomiast wykorzystanie w nich szkła boro-krzemowego powoduje, iż są trwałe oraz wytrzymałe na zadrapania oraz zbicia.

Czym są szklanki termiczne?

Szklanka termiczna, to wyjątkowe naczynie, jakie dzięki podwójnym ściankom o grubości blisko 2 mm pozwoli na długo trwać temperaturę wlanego do niej napoju. Produkuje się je ręcznie, z ogrzewanego szkła, dzięki czemu są niezwykle lekkie. Do produkcji szklanek wykorzystywane jest szkło boro, inaczej krzemowe, jakie jest bardzo wytrzymałe oraz niepodatne na stłuczenia oraz zadrapania. Technikę ową stosuje się także do tworzenia pozostałych naczyń, np. termosów obiadowych.

Podwójne ścianki, inaczej cechy izolacyjne

Na wstępie należałoby wytłumaczyć, jak funkcjonują termiczne szklanki do kawy. Najważniejszym aspektem, jaki mają, jest dodatkowa ścianka. Dzięki niej naczynie uzyskuje cechy izolacyjne. Gdy patrzymy na termiczną szklankę, możemy zobaczyć odległość pomiędzy powierzchniami szkła. W rezultacie ścianki wydają się grubsze aniżeli owe oferowane poprzez wytwórców tradycyjnych wyjść. Natomiast taki zabieg ma na celu nie jedynie zrobić wrażenie na kliencie, jednak również stworzyć poduszkę powietrzną, jaka zabezpieczy kawę przed stratą ciepła.

Jak wykorzystywać?

Mogą wyglądać na bardzo delikatne, jednak to nie prawda. Szklanki termiczne są tak odporne na uszkodzenia, iż bez problemu wytrzymają ciśnieniowe parzenie kawy. Bez obaw można je także dawać do zmywarki. Natomiast w wypadku pierwszych modeli zdarzały się wypadki, iż podczas oczyszczania woda dostawała się między ścianki oraz nie można było jej wyeliminować, jednak teraz kłopot tenże jest już rozwiązany. Bez obaw można je także wkładać do mikrofalówki.

Czemu należałoby zakupić szklanki z podwójnymi ściankami?

Szklanki do kawy z podwójnym dnem są nie jedynie wytrzymałe na wahania temperatur oraz na długo utrzymują niezwykle dużą temperaturę znajdującego się w niej napoju. Do ich walorów zakwalifikować można także niesamowity design. Szklanki z podwójnego szkła doskonale prezentować będą się na każdym stoliku. Sięgnąć można po nie zarówno podczas standardowego delektowania się wyjątkową kawą, jak również w okresie spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi. W szklance podwójnej podać można zarówno latte, jak również cappuccino, espresso lub herbatkę. Ciężko nie nadmienić także o wygodzie stosowania szklanek termicznych z podwójną ścianką.