Jak funkcjonalnie rozplanować meble w pokoju dziecka?

Nawet na małej przestrzeni możemy skutecznie wygospodarować miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy. Urządzenie pokoju dziecięcego nie musi być trudne. Rozwiązania dostępne na rynku pozwolą na kompaktowe rozplanowanie umeblowania w taki sposób, by pozostało jeszcze dużo wolnego miejsca na swobodną zabawę i naukę. Dowiedz się, jak to zrobić, by spełnić wszystkie potrzeby Twojej pociechy.

Jak dobrać meble dziecięce do małej przestrzeni?

Pokój dziecka musi spełniać kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim to miejsce odpoczynku i zabawy – ale także nauki i skupienia. Z tego względu na małej przestrzeni musimy zmieścić kilka ważnych mebli. Łóżko, biurko czy szafa potrafią zajmować duży obszar pokoju. Zwłaszcza gdy w jednym pomieszczeniu mieszka więcej dzieci. Mamy jednak kilka wskazówek na to, jak zoptymalizować przestrzeń i wydobyć z niej jak najwięcej.

Wybierz wielofunkcyjne meble

Łóżko piętrowe połączone z biurkiem oraz szafą? Materac, który z powodzeniem schowasz w meblościance? Nowoczesny rynek przygotowany jest na wszystkie sytuacje. Nawet na niewielkiej przestrzeni tego typu kompaktowe meble do małego pokoju dziecięcego znakomicie się sprawdzą. Pozostawią jeszcze miejsce na zabawę, tak ważną dla prawidłowego rozwoju. 

Do pokoju dziecięcego, w którym mieszka więcej pociech, polecamy biurka dla dzieci połączone z łóżkiem piętrowym. Niewielkim kosztem stworzymy idealne warunki do nauki i odpoczynku. Jednocześnie, obudowane biurko zapewni tak potrzebną w każdym wieku prywatność. 

Zdecyduj się na systemy mebli

Dobierz dowolne elementy tak, by skonstruować unikalny zestaw do pokoju dziecięcego. Wiele sklepów umożliwia zakup jedynie tych mebli, które faktycznie nas interesują – zamiast gotowych kompletów. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że zestaw nie zmieści się w pokoju dziecięcym. 

Dodatkowym atutem jest także to, że tak różnorodne meble zachowują spójność wizualną. Możemy więc cieszyć się pięknym wystrojem. Coraz więcej sklepów oferuje kilka wariantów kolorystycznych każdego zestawu, co umożliwia pełną personalizację.

Komplety mebli do pokoju dziecięcego zapewniają swobodę podczas projektowania. Odpowiadają na konkretne potrzeby Twojej rodziny. Nie musisz już podejmować kompromisowych decyzji – wybierz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.

Wybierz meble przesuwne

Szybko przesuń szafkę na kółkach w nowe miejsce, by wyczarować miejsce do zabawy lub dokończenie szkolnego projektu. Mobilne meble świetnie sprawdzają się na małej przestrzeni. Dają również możliwość częstych zmian wystroju bez zbędnego wysiłku. Takie modele mogą szybko zostać elementem zabawy lub pomóc w przechowywaniu. Nie musisz dłużej zastanawiać się, jak pomieścić wszystkie dziecięce akcesoria. Chowaj jedne meble pod drugimi bez zbędnego wysiłku.

Za pomocą sprytnych rozwiązań i systemów meblowych wykonywanych na zamówienie możesz skutecznie zaplanować wyposażenie pokoju dziecięcego. Mała przestrzeń nie musi ograniczać Waszej wyobraźni. To wyzwanie, któremu z pewnością podołasz, stosując się do naszych wskazówek.