Jak zaplanować punkty świetlne w mieszkaniu?

W momencie kiedy kupujemy swoją pierwszą nieruchomość, z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielki ciężar spoczywa na naszych barkach. Stajemy bowiem przez wyzwaniem zaaranżowania swoich wnętrz i pomieszczeń w dokładnie taki sposób, by spełniły one nasze oczekiwania. Okazuje się jednak, że aranżacja wnętrz w obecnych czasach nie skupia się tylko i wyłącznie na tym, by dobrać odpowiednie kolory ścian, a także odpowiednie meble czy elementy wykończenia. Obecnie aranżacja wnętrz to przede wszystkim odpowiednia gra światłem tak, by można było zaprowadzić we wnętrzu niesamowity klimat i wspaniałą atmosferę. Jeśli więc przygotowujemy się do tego, by rozpocząć dekorowanie wnętrza, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób możemy zaaranżować punkty świetlne!

Punkty świetlne w sypialni i w salonie- gdzie powinny być zlokalizowane?

Salon i sypialnia to bez wątpienia dwa najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia w naszym domu. Okazuje się więc, że warto dołożyć wszelkich starań do tego, by idealnie dobrać i zaaranżować punkty świetlne. Zacznijmy więc od salonu. Z pewnością mamy tam zamontowane oświetlenie główne, które znajduje się na środku sufitu. Wobec tego punkty świetlne powinniśmy rozmieścić w miejscach wyjątkowo strategicznych. Jakie to są? Otóż takie, które pozwolą nam wyeksponować najważniejsze punkty w salonie. Warto więc zlokalizować dodatkowe źródła światła w okolicy kominka, ale także i w okolicy ściany z telewizorem. 

Gdzie zlokalizować punkty świetlne w sypialni?

Z kolei jeśli chodzi o sypialnię, wówczas z pomocą punktów świetlnych będziemy chcieli przede wszystkim skupić się na wykreowaniu nastrojowej i intymnej atmosfery. Warto więc skupić się jedynie na delikatnym i dekoracyjnym oświetleniu dodatkowym. Najlepiej będzie, jeśli umieścimy je w okolicy okna, a także w okolicy telewizora- o ile taki posiadamy. Jeśli na ścianie w naszej sypialni widnieje obraz, również można go doświetlić.

Punkty świetlne w łazience

Łazienka paradoksalnie jest jednym z najłatwiejszych wnętrz, jeśli chodzi o zaaranżowanie w niej dodatkowych punktów świetlnych. Przede wszystkim musimy skupić się na tym, by doświetlić miejsca zacienione- warto więc punkty świetlne umieścić ponad szafkami wiszącymi. Nie zapominajmy również o tym, by dopasować dodatkowe punkty świetlne w okolicy lustra, przed którym przygotowujemy się codziennie do pracy. Jeśli łazienka jest niewielka, to przy pomocy punków świetlnych możemy ją optycznie powiększyć.

Gdzie zamontować punkty świetlne w kuchni?

W kuchnia stawiamy przede wszystkim na rozwiązania najbardziej praktyczne. Co to oznacza? Otóż nic innego jak tylko to, że najlepiej zlokalizować punkty świetlne w podstawkach wiszących szafek i w okolicy blatu. Z reguły to tam docierają najmniejsze ilości strumienia światła z jego głównego źródła, a paradoksalnie są one tam najbardziej potrzebne. Wobec tego niewielkie oprawki wmontowane w blaty mogą się nam wyjątkowo mocno przydać. Warto więc o nich pamiętać, a tego nie pożałujemy!

Oświetlenie do całego mieszkania znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Sollux