Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego?

Decyzja zapadła: kupujesz eleganckie, lecz jednocześnie przytulne łóżko tapicerowane. Tylko wtedy pojawia się problem: jakie szafki nocne będą do niego pasować? Mamy dla ciebie kilka sprawdzonych pomysłów, które mogą stać się dobrą inspiracją.

Wiszące szafki nocne

Wiemy, że nie jest łatwo dobrać szafki nocne do łóżka tapicerowanego, bo większość klasycznych modeli nie będzie pasować, dlatego przygotowaliśmy dla ciebie modne propozycje. Ale na początek jedna wskazówka – szafki nocne, również te do łóżka tapicerowanego są tutaj: meblobranie.pl/szafki-nocne. A gdy wiesz, gdzie szukać, zobacz, co się sprawdzi.

Pierwszy z pomysłów to szafki wiszące. Są praktyczne i nowoczesne jednocześnie, będą stanowić wizualny kontrast do łóżka tapicerowanego, zwłaszcza jeśli dodatkowo posiadają podświetlenie LED (możesz je też samodzielnie zainstalować przy pomocy taśm ledowych). Mogą być zarówno drewniane, jak i laminowane, przy czym od razu zdradzimy, że te białe cieszą się największą popularnością.

Szafki nocne w stylu glamour

Uniwersalnym wyborem, który zawsze będzie pasować do tapicerowanego łóżka, są szafki w stylu glamour. To najczęściej szare lub… metaliczne półki, o fantazyjnych uchwytach. Przy czym od razu mamy sposób na efektowną i tanią zmianę aranżacji – wymień uchwyty na bardziej dekoracyjne, a za kilkanaście złotych sprawisz, że tani mebel z marketu nabierze luksusowego charakteru.

Ciekawą propozycją są szafki nocne glamour ze szklanymi frontami. Tylko ich wadą jest kłopotliwe czyszczenie.

Tapicerowane stoliki nocne

Wiesz, że możesz kupić także tapicerowane stoliki nocne? Tak jak łóżka, pokrywane są welurem lub skórą. Najczęściej posiadają niewielkie gabaryty, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele miejsca. Powinny pasować, o ile w sypialni nie będzie już więcej takich tekstylnych elementów, w innym wypadku efekt może być nieco przesadzony.

Mamy też jeszcze jedną, praktyczną wskazówkę – tapicerowanego stolika nocnego nie kupuj, jeśli masz zamiar na nim kłaść kubek z napojem czy krem do rąk lub do twarzy. Niełatwo będzie wyczyścić z nich zabrudzenia, a gdy sięgasz po wodę w środku nocy, to mały „wypadek” jest dość prawdopodobnym scenariuszem.

Metalowe stoliki nocne

Przeciwwagę do ciężkiego, masywnego łóżka tapicerowanego stanowią metalowe stoliki nocne, bez dodatkowych szuflad i półek. Nadają całości lżejszego charakteru oraz przyjemnego dla oka kontrastu.

Jeśli nie boisz się niestandardowych połączeń, postaw na surowy stolik w stylu industrialnym. Wolisz bardziej eleganckie rozwiązania? Wtedy stolik z bogato zdobionymi wykończeniami, nóżkami będzie strzałem w dziesiątkę.

Skandynawska szafka nocna

Łóżka tapicerowane często kojarzy się z welurowymi, pikowanymi meblami (a przynajmniej z pikowanym nagłówkiem), o bardzo ozdobnym charakterze. Są jednak znacznie prostsze, bardziej nowoczesne modele i do nich świetnie pasować będą szafki nocne w stylu skandynawskim. To niewielkie, drewniane meble na prostych nóżkach, które najczęściej posiadają białe fronty. Są funkcjonalne i designerskie, mogą też być twoją opcją ratunkową, gdy… nie masz żadnego innego pomysłu na ciekawą aranżację.