Kolekcja mebli dziecięcych Troll Nursery

Pokój dziecięcy to idealne miejsce, w którym kreatywni rodzice mogą urządzić naprawdę przytulny zakątek dla swojej pociechy. Aby jednak był on ładny, a zarazem funkcjonalny trzeba pamiętać o odpowiednim doborze mebli oraz akcesoriów, które przyczynią się do takiego właśnie wyglądu wnętrza.

Na początek warto więc zastanowić się nad tym jakie elementy będą niezbędne, a następnie wybrać jedną z dostępnych na rynku kolekcji. Tutaj chcemy nieco bliżej przyjrzeć się linii mebli troll nursery. Jest to jedna z nowocześniejszych kolekcji, która zaskakuje swoją wyszukaną formą oraz elegancją. Nie jest przy tym zbyt ciężka lub pretensjonalna, dlatego z pewnością będzie jednym z dobrych rozwiązań jeśli chodzi o aranżację pokoju dziecięcego. Chcemy przecież, żeby cieszył on oko rodziców, ale także, a może przede wszystkim, aby dziecko dobrze się w nim czuło.

 

Jak więc urządzić pokój dziecięcy z wykorzystaniem mebli z kolekcji troll nursery? Możliwości jest oczywiście wiele, jednak zwróćmy uwagę na jedną z nich. Jako że wspomniana linia składa się w głównej mierze z mebli w stylu skandynawskim, w podobnym stylu powinna być utrzymana również cała reszta pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że raczej możemy zapomnieć o różowych czy niebieskich ścianach, które jeszcze niedawno były popularne w pokoju dziewczynki lub chłopca. Bardziej odpowiednie będą neutralne i delikatne kolory. Chociaż być może od razu przychodzi nam do głowy biel, to jednak wcale nie musimy się do niej ograniczać. Dobrym wyborem będą wszelkie jasne odcienie szarości, ale również delikatny słoneczny odcień żółtego lub nie rzucający się w oczy błękit. Na tle takich jasnych ścian meble skandynawskie będą prezentować się bardzo dobrze i uniwersalnie. 

 

Czy sprawdzą się białe meble?

W przypadku użycia białych mebli troll nursery możemy postawić również na nieco odważniejsze rozwiązania. Jednym z nich będzie pomalowanie trzech ścian na jeden z jasnych delikatnych kolorów, a jednej na nieco ciemniejszy odcień. Trzeba tutaj jednak kierować się wyczuciem i dobrym smakiem. Dobry gust jest potrzebny również przy wyborze samych mebli. Chociaż komponują się one dobrze ze sobą, jak i z innymi elementami wykończeniowymi, to należy pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ich ilością, szczególnie jeśli pokój dziecięcy jest dość niewielkich rozmiarów. Zazwyczaj lepiej aby mebli było mniej niż za dużo. 

 

Jak dobrać dodatki?

Kolejnym elementem są dodatkowe akcesoria. Jak już wspomnieliśmy, meble troll nursery ogólnie rzecz biorąc dzięki swoim neutralnym i naturalnym kolorom, komponują się dobrze praktycznie z każdym elementem wyposażenia. Dlatego też niezależnie od wystroju na jaki się zdecydujemy, z pewnością uda nam się dobrze skomponować wszelkie dodatki i dobrać je do ogólnego wystroju jaki stworzyliśmy do tej pory. Jeżeli więc weźmiemy pod uwagę wszelkie wspomniane wyżej czynniki, z pewnością uda nam się stworzyć w pokoju dziecięcym wnętrze do którego dziecko chętnie będzie wracało oraz do którego my sami chętnie będziemy wchodzić, a które z pewnością będzie cieszyło nasze oko.