Lniane poszewki: doskonałe do klasycznych i nowoczesnych wnętrz

Len znów wraca na salony. Ten naturalny materiał zachwyca swoim wyglądem i doskonale wpasowuje się w różne aranżacje wnętrz. Produkuje się z niego między innymi poszewki – te dekoracyjne oraz przeznaczone do sypialni.

Len – o materiale

Len, a dokładnie tkanina lniana jest rodzajem tkaniny produkowanej z przędzy lnianej. Powstaje ona z lnu (Linum L.), który uprawiany jest również w Polsce.

Jako roślina włóknodajna len jest stosowany już od wielu wieków przez człowieka. W ostatnich latach był jednak używany rzadziej ze względu na dominację bawełny oraz włókien sztucznych. Teraz jedna snów staje się popularny i można zobaczyć go zarówno w formie ubrań, jak i dodatków do wnętrz.

Główne cechy tkanin lnianych:

  • duża przewiewność

  • przyjazność dla skóry

  • absorbowanie wilgoci

  • właściwości antyalergiczne

  • wysoka odporność na tarcie, rozciąganie

  • biodegradacja

  • większy ciężar o bawełny

  • podatność na gniecenie się

Naturalny len w aranżacji wnętrz

Przyciągające uwagę swoim stylowym wyglądem lniane poszewki – https://www.lnianyzaulek.com/production/pl/kategoria/poduszki-poszewki-narzuty to jeden z hitów w aranżacji wnętrz. Gdzie można je zastosować? Co wybrać?

Doskonale wyglądają w przestrzeniach urządzonych klasycznie i nowocześnie, między innymi we wnętrzach w stylu skandynawskim, loft, czyli industrialnym, przestrzeniach boho. Pięknie będą też prezentować się w rustykalnych aranżacjach, na przykład we wnętrzach w stylu shabby chic, w aranżacjach z nutami marynistycznymi.

Dzięki wielu wariantom wzorniczym poszewki z lnu mogą być indywidualnie dopasowane do każdej aranżacji, by nadać jej przytulny, domowy wygląd.

Poszewki z naturalnego lnu – do salonu i sypialni

W sprzedaży można znaleźć poszewki w dwóch wariantach do wyboru – przeznaczone do salonu oraz do sypialni, a szerzej rzecz ujmując – dekoracyjne oraz przeznaczone do łóżka.

Dekoracyjne lniane poszewki to najczęściej modele w rozmiarach 50 x 50 cm, ale spotykane są również poszewki prostokątne, okrągłe, owalne. Do tej kategorii zaliczają się poszewki jednokolorowe, ale również z różnymi zdobieniami, na przykład nadrukami, haftami, falbankami, dekoracyjnymi chwostami w rogach. Bardzo popularne są także poszewki żakardowe – są grubsze i sztywniejsze, ale mają bogaty, pałacowy wygląd.

Z kolei do sypialni najczęściej wybierane są poszewki gładkie, wykonane z cienkiego i przewiewnego lnu. Zapewniają optymalny komfort podczas nocnego wypoczynku. Mogą być też zdobione, na przykład z użyciem ozdobnych guzików, wiązania, mogą mieć też falbany na obrzeżu lub dekoracyjne koronki. Najpopularniejsze kolory to biel, szarość, beże, ale można też kupić je w wielu innych barwach do wyboru.