Trzy pomysły na niebanalną aranżację łazienki – a wszystko za sprawą płytek!

Łazienka to dla wielu osób ulubione miejsce relaksu – długa kąpiel, orzeźwiający prysznic lub domowe spa mogą pomóc w naładowaniu życiowych baterii na kolejny tydzień ciężkiej pracy. Dla osiągnięcia uczucia odprężenia bardzo ważne mogą być również kwestie estetyczne związane z wystrojem pomieszczenia. Sprawdź, w jaki sposób odmienić wnętrze łazienki przy pomocy płytek.

Łazienka z czarnymi płatkami

Czerń wcale nie musi być nudna i ponura, może także pasować do łazienki. Co więcej, od dłuższego czasu jest prawdziwym hitem w świecie aranżacji wnętrz. Może mieć również zupełnie różne oblicza – czarne płytki do łazienki mogą być eleganckie, nowoczesne, retro, industrialne z połyskiem lub matowe. Ponadto obecnie są dostępne w naprawdę wielu kształtach, co pozwala na stworzenie projektu będącego spełnieniem marzeń. Ciekawe propozycje możesz znaleźć pod adresem: https://domus-sklep.pl/6-plytki-lazienkowe.

Fanom nietypowych projektów z całą pewnością trudno będzie oderwać wzrok od kafelków mozaikowych ze wzorem z nacinanymi kostkami. Niemałe wrażenie mogą również zrobić zyskujące na popularności płytki trójwymiarowe, które mogą np. imitować kamień. Strzałem w dziesiątkę może być ponadto połączenie czerni ze złotymi zdobieniami, co sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach glamour lub retro.

Łazienka z płytkami z ciekawymi wzorami

Największe pole do popisu dają oczywiście duże łazienki, w których można sobie pozwolić na sporych rozmiarów płytki tworzące razem niepowtarzalne wzory. Jedną z najciekawszych propozycji z oferty sklepu Domus jest kolekcja Boiserie Triana z kafelkami, z których można ułożyć piękną mozaikę inspirowaną tradycyjnymi, hiszpańskimi ornamentami. Od lat z mody nie wychodzi również biało-czarna szachownica na podłodze.

W mniejszych łazienkach również można nieco zaszaleć z kafelkami ze wzorami. Fanom nowoczesnych aranżacji mogą przypaść do gustu zwłaszcza pojedyncze płytki, które do złudzenia przypominają prawdziwe fotografie. W ten sposób na ścianie może pojawić się np. efektowny obrazek z charakterystycznymi miejscami Paryża, Londynu czy też Nowego Jorku. Niemałe wrażenie może zrobić również płytka imitująca wycinek ze starej gazety.

Łazienka z płytkami w nietypowym kształcie

Ciekawy efekt wizualny mogą zapewnić także kafelki, które kształtem znacząco odbiegają od standardowych prostokątów i kwadratów. Fani geometrycznych form powinni zwrócić swój wzrok w kierunku kafelek będących sześciokątami i ośmiokątami. Bardzo elegancko prezentują się ponadto romby, które w przypadku położenia na ścianach mogą optycznie dodać wysokości niższym pomieszczeniom.

Do łazienek z całą pewnością pasują również płytki przypominające rybią łuskę, które są dostępne w sklepie Domus w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych. Niebanalne wzory można także ułożyć z kafelków w kształcie trójkąta, zwłaszcza jeśli postawi się na dwa kontrastujące ze sobą kolory. Bardzo oryginalną propozycją są ponadto płytki wyglądające na pierwszy rzut oka jak strzała z dwoma grotami skierowanymi na zewnątrz.