Najlepsze blaty do kuchni – dlaczego warto postawić na granit?

Blaty kuchenne mogą być wykonane z materiałów różnego rodzaju. Współcześni użytkownicy coraz częściej sięgają po trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne kamień. Właściwości blatów kamiennych w największej mierze zależą od rodzaju zastosowanego kamienia. Jednym z najlepszych naturalnych surowców, z których można wykonać trwałe, estetyczne i długowieczne blaty kuchenne jest granit. Jakie właściwości posiadają blaty kuchenne granitowe i dlaczego warto w nie zainwestować?

Blaty kuchenne granitowe – właściwości i zalety

Granit jest naturalnym kamieniem, który idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wykonuje się z niego nie tylko blaty kuchenne, ale także schody, parapety, kominki i wiele innych powierzchni użytkowych. Jego ogromna popularność wynika wprost z unikalnych właściwości, jakimi dysponuje ten naturalny i trwały zarazem materiał. Blaty kuchenne granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, co ma szczególne znaczenie w kuchni. Twardość kamienia oraz jego właściwości antybakteryjne pozwalają na bezpieczne krojenie na jego powierzchni produktów spożywczych, rozbijanie mięsa oraz przygotowywanie posiłków każdego rodzaju.

Blaty kuchenne granitowe są ponadto odporne na działanie wysokich temperatur. Pozwala to na ustawianie bezpośrednio na nich gorących naczyń i garnków bez konieczności stosowania dodatkowych podkładek. Co więcej prawidłowo zaimpregnowany granit jest materiałem odpornym na niszczące oddziaływanie kwasów zawartych m. in. w popularnych owocach cytrusowych, occie czy winie. Przypadkowe rozlanie tego typu produktów nie będzie więc miało negatywnego wpływu na wygląd i estetykę kuchennych powierzchni roboczych. Jeśli dodamy do tego wysoką odporność na zarysowania i wytrzymałość otrzymamy idealnego kandydata na trwałe i długowieczne blaty kuchenne.

Blaty kuchenne granitowe i ich niepowtarzalna estetyka

Wysokie walory użytkowe to nie wszystko, co mają do zaoferowania popularne blaty kuchenne granitowe. Oprócz doskonałych właściwości, granit może się także poszczycić estetycznym, naturalnym wyglądem, który wspaniale koresponduje z wystrojem kuchni urządzonych w praktycznie każdym popularnym obecnie stylu. Blaty granitowe fantastycznie prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, kuchniach w stylu retro oraz pomieszczeniach, w których króluje styl skandynawski, prowansalski, a nawet glamour. Ostateczny efekt wizualny jest bowiem uzależniony od wyboru koloru kamienia oraz jego wykończenia.

Blaty kuchenne granitowe występują w wielu, zróżnicowanych kolorach, a każdy z nich posiada unikalny układ żył, który czyni z niego w pełni spersonalizowany produkt. Pozwala to na stworzenie unikalnego wystroju w każdym pomieszczeniu oraz nadanie mu pożądanych, zgodnych z wybraną stylistyką cech. Możliwość wyboru pomiędzy blatami w połysku i macie pozwala natomiast dopasować wygląd blatów do pozostałych elementów obecnych w pomieszczeniu oraz uzyskać w pełni zgodny z osobistymi preferencjami efekt końcowy.

Partnerem artykułu jest Krak Stone oferujący blaty kuchenne Kraków.