Nowoczesne systemy energooszczędne w Twoim domu

Nowoczesne domy buduje się zupełnie inaczej niż stare budynki. Dzisiaj dużą uwagę przykłada się do ekologii i energooszczędności. Produkuje się takie materiały i elementy, które pozwolą na stworzenie domu przyjaznego mieszkańcom i naturze. Rozwiązaniami, które bezpośrednio wpływają na oszczędności w zużyciu energii są nowoczesne ciepłe parapety termiczne.

Energooszczędności w domu

Nowoczesne budownictwo zakłada jak największą energooszczędność. Nie bez powodu w domach montuje się energooszczędne systemy okienne, stosuje się OZE, czyli odnawialne źródła energii. W Polsce niemal 80% stosowanego surowca do ogrzewania stanowi węgiel. Naszym celem jest zmniejszenie jego zużycia i poprawa kondycji naturalnego środowiska. Warto wiedzieć, że oszczędności w domu zaczynają się od wyeliminowania miejsc, którymi ucieka najwięcej ciepła. Czy wiesz, jakie to miejsca?

Niemal 20% ciepła ucieka w domu przez ściany. Aż 15% ciepła tracimy przez okna i wentylację, a  30% przez dach. Nie bez znaczenia pozostaje także podłoga na gruncie, która kradnie nam 10% ciepła oraz mostki termiczne, którymi tracimy 10% ciepła. Nie na wszystko mamy wpływ, możemy jednak pod oknami i drzwiami zamontować tzw. profile termiczne. Są one tanie i bardzo łatwe w montażu, a jednocześnie bardzo skuteczne. Ciepłe parapety są bardzo popularnym rozwiązaniem. Montując je, ograniczamy przedmuchy, niwelujemy wilgoć i zagrzybienie. Usuwamy także mostki termiczne, poprawiając tym samym izolację energetyczną i termiczną całego domu.

Czym jest ciepły parapet termiczny?

Ciepłe parapety to nowoczesne rozwiązanie, którego celem jest oszczędzanie energii. Nowoczesne systemy okienne tworzone są tak, by ciepło z domu nie uciekało na zewnątrz, podnosząc nasze rachunki. Ciepły parapet posiada wyfrezowaną głowicę, która idealnie dopasowuje się do ramy okna. Pozwala to na uniknięcie powstawania tzw. mostków termicznych.

W jaki sposób zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne domu?

Najlepszym na to sposobem jest zainstalowanie ciepłych parapetów, wykonanych z polistyrenu ekstrudowanego, w skrócie XPS. Takie parapety montuje się pod właściwymi drzwiami, oknami czy parapetami. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że takie profile można z łatwością dopasować do każdego okna czy drzwi. Dodatkowo, jeśli jesteś w trakcie remontu starego domu, możesz ubiegać się o ulgę termomodernizacyjną. W sklepie internetowym https://sklep.jftechnologie.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań.