Jak nowocześnie wykończyć kuchnię?

Nowoczesne kuchnie widoczne na stronach katalogów zatrzymują wzrok i trudno oprzeć się pokusie, by niemal identycznie urządzić kuchnię w swoim domu. Jak nowocześnie wykończyć kuchnię, by była piękna jak z katalogu i jednocześnie funkcjonalna? Zapraszamy po praktyczne porady!

Nowoczesna kuchnia: etap projektowania kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego aranżacja wymaga wcześniejszego projektu. Meble do kuchni są robione idealnie na wymiar, co umożliwia precyzyjne wykończenie wnętrza.

W projekcie kluczowe jest uwzględnienie elementów stałych, czyli rur z instalacji wodnej i gazowej. O ile gniazdka elektryczne można dość prosto przenieść, o tyle rury są trudne do przeniesienia i z reguły się tego unika.

Projekt obejmuje również drzwi i okna. Nie bez powodu meble kuchenne na wymiar są tak nazywane: wszystko musi pasować idealnie. Każde niedociągnięcie zaburza estetykę pomieszczenia. Meble na zamówienie są projektowane indywidualnie pod kuchnię klienta.

Jakie meble do kuchni wybrać?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się proste meble kuchenne. Fronty szafek kuchennych imitujące drewno zastępuje się nowoczesnymi, gładkimi meblami w czerni lub bieli. Fronty mogą być matowe lub z połyskiem i znakomicie komponują się z drewnianymi dodatkami.

Jeśli decydujesz się na białe ściany, polecane są czarne meble i na odwrót. To proste połączenie daje zdumiewający efekt. I nie bójmy się, że kuchnia zaaranżowana w ten sposób będzie zimna! Atmosferę wnętrza robią dodatki, natomiast proste meble i klasyczne kolory tworzą wrażenie wspaniałej czystości, nowoczesności i luksusu.

Nowoczesna kuchnia: zwróć uwagę na oświetlenie!

Oświetlenie to kluczowa kwestia w aranżacji domu. Swego czasu w mieszkaniach gościły przypadkowe żyrandole umieszczone na środku pomieszczenia. Nie pozwala to na wydobycie całego potencjału wnętrza. Oświetlenie jest bardzo ważne, nie tylko dla naszego komfortu, ale również dla estetyki.

Nowoczesne kuchnie wykorzystują światło LED. Podświetlone szafki kuchenne prezentują się świetnie, a światło tworzy swego rodzaju klimat. Dzięki światełkom LED przy szafkach nie trzeba palić górnego światła. Zdecydowanie zwiększa to komfort wczesnego wstawania i przygotowywania śniadań.

Oświetlenie pełni jeszcze jedną funkcję. Odpowiednio dobrane oświetlenie może podkreślić i uwydatnić ten fragment pomieszczenia, na który chcemy zwrócić uwagę. Nie masz pomysłu, jak to zrobić? Nie martw się, fachowcy od prac remontowo-budowlanych mają spore doświadczenie i niejedno wykończenie mieszkania za sobą. Na pewno doradzą Ci, co w praktyce będzie wyglądało fajnie, a co się nie sprawdzi.

Najlepsze sprzęty AGD do estetycznej i funkcjonalnej kuchni

Wisienką na torcie w przypadku kuchni jest sprzęt AGD. Obecnie branża AGD przeżywa swój rozkwit i wzbogaca rynek o naprawdę dobre, nowoczesne sprzęty. Takie, które nie będą psuły się po roku. Nowy sprzęt kuchenny dba również o nasz portfel. Zmywarki, kuchenki, lodówki i pralki są energooszczędne i zużywają także mniej wody (dotyczy zmywarki i pralki). Do tego mają przystępne ceny. Czasami warto wymienić stary, nieefektywny sprzęt na nowy. A jeśli urządzasz kuchnię od nowa, masz naprawdę szeroki wybór!

Jeśli chodzi o kuchenkę do gotowania, numerem jeden jest płyta indukcyjna. Elegancka, prosta w czyszczeniu płyta umożliwia wygodne gotowanie. Indukcja jest bezpieczna dla dzieci, nie marnuje energii i nie grozi wybuchem, w przeciwieństwie do kuchenki gazowej. Jedyną istotną kwestią jest podłączenie płyty indukcyjnej. Nie zrobisz tego sam. Indukcję podłącza fachowiec, który potwierdza montaż kuchenki stosownym dokumentem.