Pożyczka szybka – teraz nawet online

Pożyczki cieszą się dziś ogromną popularnością. Przy niskich zarobkach mało kogo stać na większe wydatki. Chcąc kupić mieszkanie, samochód czy nawet lodówkę większość Polaków jest skazanych na pożyczki lub kredyty. Kredyt nie jest łatwo dostać, gdyż banki mają surowe wymagania. Korzystają na tym firmy pożyczkowe, prześcigając się w kolejnych coraz to atrakcyjniejszych ofertach pożyczek. Teraz nawet można wziąć szybką pożyczkę online – bez żadnych formalności.

Pożyczka online

 

Dziś bez wychodzenia z domu można załatwić już niemal wszystko. Nawet wziąć pożyczkę. Nie brakuje stron internetowych firm pożyczkowych, gdzie w kilka kliknięć można zyskać zastrzyk gotówki i to solidny. Zazwyczaj wystarczy tylko dowód osobisty. Wybiera się kwotę, termin spłaty, a następnie podaje dane z dowodu osobistego i w kilka chwil pieniądze są na koncie. Oczywiście pod warunkiem, że mamy zdolność kredytową. Choć firmy pożyczkowe mają mniejsze wymagania niż banki, to oczywiście sprawdzają nasze konto, zarobki, płatności, a także historię kredytową w BIK czy KRD. Firma pożyczkowa także chce mieć pewność, że pożyczkobiorca spłaci zobowiązanie terminowo. Firmy mają bardzo szybkie systemy do weryfikowania pożyczkobiorców, więc cała procedura trwa góra kilkanaście minut.

Popularne firmy pożyczkowe

 

Pożyczka szybka to dla firm pożyczkowych niezły sposób na zarobek. W końcu coraz więcej ludzi decyduje się na pożyczki, bo na kredyt w banku nie mają żadnych szans. Poza tym wiele osób nie potrzebuje aż tak dużych kwot. Niektórzy pożyczają kilka tysięcy, inni kilkanaście. Tyle ile akurat potrzebują. Jak grzyby po deszczu więc pojawiają się kolejne firmy pożyczkowe. Wśród popularnych firm można wymienić Vivus.pl, Wonga.com, Provident, Lendon, LoanMe.pl, Filarum.pl czy Bocian pożyczki. Firm jest całe mnóstwo, a jeszcze więcej ofert, więc wybór nie należy do łatwych. W telewizji co trzecia reklama to reklama szybkich pożyczek. Taka szybka pożyczka, to inaczej chwilówka. Taka pożyczka jest kusząca, jednak ma swoje wady i trzeba podchodzić do niej z ostrożnością i z głową. Przede wszystkim należy pamiętać o krótkim terminie spłaty takiej pożyczki oraz o tym, że odsetki za zwłokę potrafią być naprawdę wysokie. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, dowiedzmy się, jak najwięcej o danej firmie, zwłaszcza jeśli nie należy do bardzo znanych i poznajmy opinie innych osób. Wśród rzetelnych firm, zdarzają się też takie, na które szczególnie trzeba uważać – także dla dobra własnych finansów.