Suszarka do naczyń – jaką wybrać?

Suszarka do naczyń to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Nawet, jeśli naczynia myjemy i suszymy w zmywarce, to zawsze potrzebne nam będzie miejsce np. na wysuszenie talerza, który chcemy tylko przemyć wodą. Jakie są rodzaje suszarek i jak wybrać odpowiednią do naszych potrzeb?

  1. Rodzaje suszarek do naczyń
  2. Suszarka z plastiku, metalu, a może drewna?
  3. Na co zwracać uwagę przy zakupie suszarki?
  4. Gdzie najlepiej kupić suszarkę? 

Rodzaje suszarek do naczyń

Wybierając suszarkę, musimy zdecydować się, czy będzie to suszarka wisząca czy stojąca. Wybór ten jest nie tylko estetyczny, bo nie każdy w kuchni znajdzie miejsce na suszarkę wiszącą (optymalnie zawieszoną nad kranem). Z kolei suszarka stojąca zabiera bardzo dużo miejsca na blacie, zwłaszcza, jeśli nie używamy zmywarki i potrzebujemy dużej suszarki. Suszarki mogą też być zewnętrzne lub wewnętrzne (chowane do szafki). Bardzo praktycznym wyborem będzie suszarka wielopoziomowa, która w odróżnieniu od suszarki jednopoziomowej pozwala na trzymanie np. kubków czy delikatnych kieliszków z daleka od talerzy i garnków.

Suszarka z plastiku, metalu, a może drewna?

Suszarka do naczyń może być wykonana z różnych materiałów:

Tworzywo sztuczne. To dobry wybór ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwość w utrzymywaniu w czystości i estetykę, a także fenomenalny stosunek ceny do jakości.

Stal nierdzewna. Jest to rozwiązanie dla osób poszukujących jeszcze bardziej trwałych rozwiązań. Stal nierdzewna może też być dobrym wyborem do nowoczesnych kuchni przez swoją estetykę.

Drewno. Drewniane suszarki do naczyń są bardzo eleganckie i idealnie pasują do wnętrz rustykalnych. Taki sprzęt musi być jednak odpowiednio impregnowany, aby drewno nie pęczniało pod wpływem wody.

Na co zwracać uwagę przy zakupie suszarki?

  • Wielkość i rozmiar dopasowany do naszych potrzeb,
  • Dodatkowy pojemnik na sztućce w zestawie,
  • Możliwość rozsuwania lub rozszerzania przestrzeni między poziomami,
  • Elegancki design,
  • Suszarka posiada ociekacz na wodę pod spodem, dzięki czemu wokół suszarki nie zbiera się woda.

Gdzie najlepiej kupić suszarkę? 

Bogatą ofertę akcesoriów kuchennych posiada sklep internetowy Europ24.pl. Znaleźć tam można nie tylko suszarki do naczyń, ale też zestawy garnków, naczyń czy przyborów kuchennych. Warto zajrzeć na stronę internetową sklepu ze względu na atrakcyjne promoty i rabaty dla stałych klientów, darmowe dostawy i aż 60 dni, w trakcie których możemy odstąpić od zakupu, jeśli nie spodoba nam się zakupiony tam produkt.