Ile waży profesjonalna drabina dachowa?

Warto posiadać profesjonalną drabinę dachową w swoim warsztacie lub garażu. Zapewni ona odpowiednią stabilność oraz bezpieczeństwo podczas wykonywanych robót. Prace na wysokościach, a zwłaszcza na dachu, są szczególnie niebezpieczne. Dlatego właśnie ze względu na swoje zdrowie, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt.

Ile waży profesjonalna drabina dachowa?

Waga profesjonalnych drabin dachowych różni się w zależności od ilości stopni, z których się składa oraz z materiału z jakiego jest wykonana. Drabina dachowa aluminiowo-drewniana 8-szczeblowa może ważyć 4 kg, 10-szczeblowa 5 kg, 12-szczeblowa 6 kg, 14-szczeblowa 7 kg, 16-szczeblowa 8 kg, a 18-szczeblowa 9 kg. Natomiast drabiny aluminiowe są lżejsze, waga takich drabin zaczyna się przykładowo od 3 kg przy drabinach 8-szczeblowych, a kończy na wadze 8 kg przy drabinach 18-szczeblowych. Waga drabin drewnianych może wahać się od 3,5 kg przy drabinie 8-szczeblowej do 11 kg przy drabinie 18-szczeblowej. 

Jak wybrać profesjonalną drabinę dachową?

Przede wszystkim, należy wybrać drabinę, która będzie trwała i solidna. Zależeć to będzie od materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych drabiny. Zwróćmy uwagę na elementy od których zależy nasze bezpieczeństwo i wygoda. Mowa tutaj m.in. o stopniach — najlepiej, aby były one antypoślizgowe, odpowiednio wyprofilowane oraz aby pod żadnym pozorem się nie ruszały. Stopnie, które są delikatnie wygięte zapewnią łatwiejsze utrzymanie równowagi podczas wykonywanej pracy. Koniecznie spójrzmy na zabezpieczenia i mocowania, które przytrzymują drabinę do dachu. Stosuje się zazwyczaj haki lub pałąk łączący do kalenicy oraz pompowane koło do przesuwania całej drabiny na dachu. Ponadto, drabina na dach powinna być lekka i wygodna w przenoszeniu. Muszą być również odporne na czynniki atmosferyczne takie jak słońce, deszcz, czy mróz. Często spotyka się drabiny dachowe od 8 do 18 szczebli.

Bądź bezpieczny na wysokościach z profesjonalnymi drabinami dachowymi. Wybierz odpowiednią długość i wagę oraz sprawdź jakość wykonania drabiny. To zaważy na Twoim komforcie oraz trwałości drabiny na przyszłe lata.