Wybieramy materac dla dwojga

Komfortowy sen to podstawa wypoczynku każdego domownika. Materac musi być dopasowany do własnych preferencji, a wielkością – do liczby osób z niego korzystających. Poniżej prezentujemy przegląd dostępnych możliwości.

Waga i wzrost użytkownika a dobór materaca

Stosunek wagi do wzrostu ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o dobór materaca. W przypadku par, które znacząco różnią się od siebie wagą i wzrostem, odpowiednie będą materace o średnim stopniu twardości. Na rynku dostępne są materace miękkie (oznaczane jako H1), które najlepiej sprawdzają się w przypadku najlżejszych użytkowników. Jeśli chodzi o osoby zdrowe, które nie mają specyficznych zaleceń medycznych, zwykle sprawdza się zasada: im większa masa ciała, tym wyższy poziom twardości materaca. Nie bez znaczenia podczas zakupu jest także jego rozmiar. Modele o większej szerokości (m.in. materace 160×200 cm i większe) to optymalne rozwiązanie dla par. 

Materac piankowy – miękki i wygodny w użytkowaniu

Materace piankowe stanowią dobry wybór dla najmłodszych użytkowników – ze względu na swoje otulające właściwości. Poczucie przyjemnej miękkości jest tym, co przemawia za jego wyborem. Natomiast poszukując produktu dla pary należy pamiętać, że materac piankowy nie podtrzymuje kręgosłupa tak stabilnie jak materace sprężynowe – zarówno bonelowe, jak i kieszeniowe. Jego wadą jest też zdecydowanie mniejsza żywotność i szybsze zużywanie materiału. 

Materac bonelowy – rozwiązanie na lata

Materace bonelowe stanowią rozwiązanie znane ze swojej wytrzymałości i żywotności. Dobrze radzą sobie nawet z dużymi obciążeniami, dlatego idealnie sprawdzą się w sypialni osób o większej masie ciała. Budowa wyrobu opiera się na sprężynach o większym przekroju i kształcie klepsydry, współdziałających ze sobą. Ten rodzaj sprężyn cechuje zwarta konstrukcja, a co za tym idzie, większa wytrzymałość. 

Materac kieszeniowy – uniwersalny wybór do sypialni dla dwojga

Materac kieszeniowy swoją nazwę zawdzięcza specyficznej konstrukcji, opartej o sprężyny umieszczone w oddzielnych materiałowych kieszonkach (z ang. pocket). Wpływa to na ich cichą pracę i mniejszy stopień zużycia. Większość materacy kieszeniowych, aktualnie dostępnych na rynku, składa się z zestawu sprężyn i z  pianki. Użytkownicy mają więc do czynienia z hybrydami. Zastosowanie różnych rozwiązań pozwala stworzyć produkt zoptymalizowany pod względem stopnia twardości i sprężystości. Coraz więcej producentów tworzy modele składające się z pianki memory, idealnie dopasowującej się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i kształtu ciała, zapewniając tym samym komfortowy sen. 

W sklepie Merkury Market znajdziesz szeroki wybór materacy dla dwojga.