Wyjątkowe oraz ekologiczne garaże drewniane – wywiad z producentem

Przechowywanie samochodu lub motocykla dla wielu jest nieodzownym elementem dbania o ich stan. Nie trzeba mówić, że trzymanie pojazdu pod zadaszeniem, w ciepłej temperaturze powoduje, iż starzeje się on wolniej. Jest to ważne szczególnie zimą i jesienią, gdy auto lub motocykl jest szczególnie narażone na szkodliwy wpływ niskich temperatur oraz wysokiej wilgotności. Z tego względu, każdy, kto dba o swój samochód, twierdzi, że garaż to obowiązkowe wyposażenie każdego gospodarstwa. To powiedziawszy, porozmawiamy dziś z Przemysławem Balcewiczem, którego firma — Eko-architektura zajmuje się produkcją profesjonalnych wiat oraz garaży drewnianych.

Witam. Na sam początek chciałbym zapytać, co sprawiło, że pańska firma zainteresowała się produkcją drewnianych garaży?

Witam. Eko-architektura od ponad dziesięciu lat zajmuję się realizacja wszelakich projektów wykonanych z drewna. Nasze bogate doświadczenie pozwala nam z roku na rok poszerzać ofertę, dzięki czemu jest ona pełniejsza i zawiera więcej gotowych projektów, które możemy dostarczyć do klientów w szybkim czasie. Obecnie nasza oferta składa się między innymi z:

  • Domków ogrodowych i altan 
  • Całorocznych domków drewnianych 
  • Saun i łaźni 
  • Garaży 
  • Wiat 

Garaże drewniane to był kolejny, naturalny krok w rozwoju naszej firmy. Jest wiele osób, które poszukują garażu dla swoich pojazdów, jednocześnie nie chcąc płacić ogromnych sum za dedykowany, murowany budynek wykonany na wymiar. Dlatego uważam, że nasze garaże idealnie wpasowują się w tę lukę, której poszukują konsumenci.

Czym wasze garaże różnią się na tle konkurencji?

Eko-architektura to przodujący i innowacyjny producent architektury drewnianej. Nasze garaże, podobnie jak i inne budynki wykonane są z najwyższej jakości drewna, które uzupełnione jest przez podwójnie zespolone szyby okien oraz drzwi. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami, użytymi do uszczelnienia, nasze garaże drewniane są idealnie zabezpieczone przed nieszczelnością oraz dostępem do garażu wiatru czy hałasu. Prawdziwym wyjątkiem jest jednak fakt, że taki zestaw znajduje się w naszej standardowej ofercie, podczas gdy konkurencja oferuje podobne rozwiązania za znaczną dopłatą.

Co ciekawe, nasze garaże są również wysoce ekologiczne oraz energooszczędne. Wszystkie wcześniej wspomniane cechy wpływają na fakt, że nasze konstrukcje doskonale trzymają ciepło, dzięki czemu ilość energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia jest ograniczona do minimum. To czyni nas najbardziej proekologicznym producentem w Polsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Nie ukrywam, że brzmi to wspaniale, jako pasjonat motoryzacji z pewnością zdaje pan sobie sprawę, jak ważne jest przechowywanie pojazdów w odpowiednich warunkach.

Dokładnie tak. Nie ukrywam, sam na co dzień korzystam z naszych garaży i jestem bardzo zadowolony. Tak jak pan wspomniał, jestem pasjonatem motoryzacji, dlatego szczególnie zależy mi na przechowywaniu mojego samochodu w komfortowych warunkach. Jest to szczególnie ważne podczas zimy, gdyż długotrwała ekspozycja na niskie temperatury może poważnie uszkodzić karoserie samochodu.

Na sam koniec, chciałbym zapytać, jak długo zajmuje realizacja projektu garażu drewnianego?

To zależy, od indywidualnych potrzeb klienta. Oczywiste jest, że im więcej specjalnych życzeń klienta, tym czas realizacji jest dłuższy. Natomiast, nasze terminy są jednymi z najkrótszych na rynku. Mogą być tak krótkie, jak 2-4 tygodni, co jest świetnym wynikiem. Ponadto, czas montażu budynku jest iście rewolucyjny, gdyż większość garaży jesteśmy w stanie postawić w jeden dzień. Tylko większe, dwusamochodowe garaże lub garaże z wiatą montujemy w 2-3 dni.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE