5 pomysłów na zagospodarowanie ściany przy schodach wewnątrz domu

Mieszkanie powinno być funkcjonalne, ale ważny jest też jego styl. Zatem podczas aranżacji warto odpowiednio zagospodarować przestrzeń, nawet taką niewielką. Dzięki temu nabierze ona ultra ciekawego charakteru. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 pomysłów na zagospodarowanie ściany przy schodach wewnątrz domu. Już teraz jednak zdradzimy, że doskonałym wyborem są ramki do zdjęć.

Pomysł numer jeden: kamień dekoracyjny

Nasz pierwszy pomysł nie jest może bardzo oryginalny, ale sprawdzi się nawet jeżeli macie dzieci, czy zwierzaki. Wszak kamień dekoracyjny nie jest trudno utrzymać w czystości. Wystarczy tylko przetrzeć go mokrą szmatką. Tutaj doskonałym wyborem będzie taki, który imituje naturalną i surową cegłę. Jeżeli preferujecie bardziej nowoczesne rozwiązania, to polecamy Wam płyty betonowe. Są surowe, jednak dodają też wnętrzu ciekawego charakteru. Warto pamiętać, że taka ściana może stylistycznie pasować do całego domu, ale również stanowić ciekawy kontrast. Takie rozwiązanie też jest bardzo modne.

Pomysł numer dwa: ramki do zdjęć

Ciekawym wyborem jest też umieszczenie ramek do zdjęć na ścianę. Wydaje się to dosyć pospolite, ale my wolimy raczej słowo uniwersalne i ponadczasowe. Oczywiście wybierając odpowiednie ramki do zdjęć, można zaaranżować przestrzeń o nietuzinkowym charakterze i jednocześnie wpisującą się w filozofię hygge, poprzez połączenie zarówno aspekt funkcjonalnego, jak i piękna. Do ramek najlepiej włożyć ulubione fotografię, ale można także umieścić w nich motywujące hasła, a nawet rysunki dzieci. Każde rozwiązanie jest dobrym wyborem. Do wnętrz urządzonych w stylu glamour świetnie sprawdzą się ramki do zdjęć na ścianę ze stylizowaną ramą. Najbardziej uniwersalne są takie proste i minimalistyczne, które pasują zarówno do wnętrza w skandynawskim, jak i klasycznym czy industrialnym stylu. Prosta rama bez zdobień występuje w wielu kolorach, zatem bez problemu można znaleźć coś, co spełni Państwa oczekiwania.

Pomysł numer trzy: dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Jak wiadomo niemal w każdym domu brakuje przestrzeni do przechowywania. Dlatego warto szukać takich rozwiązań, które ją zapewnią. Doskonałym wyborem będzie zatem umieszczenie przy ścianie obok schodów małej komody. Jeżeli blisko znajduje się kuchnia, to może ona stanowić swoisty łącznik. Można w niej umieścić szmatki, ręczniki, czy też akcesoria kuchenne. Z kolei blat także warto wykorzystać. Na nim możecie umieścić ramki do zdjęć, ale również figurki porcelanowe czy też eleganckie wazony. Dzięki temu Wasze mieszkanie nabierze jeszcze ciekawszego charakteru i będzie zachwycać już na pierwszy rzut oka.

Pomysł numer cztery: a może szafa

Szaf w domu nigdy za wiele, podobnie jak butów w kobiecej garderobie. Warto więc wybrać odpowiedni model. Tutaj polecamy wam szafę z przesuwnymi drzwiami, która nie zajmuje dużo miejsca, a dzięki przesuwnemu mechanimowi nie traci się dodatkowo miejsca przy otwieraniu czy zamykaniu. Warto jeszcze zwrócić uwagę na całą estetykę tego mebla. Otóż najlepiej, aby komponował się z całym wystrojem. Zatem do wnętrz klasycznych sprawdzi się szafa z materiału imitującego drewno, gdzie widoczne rysunki i sęki dodają jej unikalności. Możecie także zdecydować się na szafę ze szklanymi drzwiami, która łączy w sobie walory nowoczesne, ale i praktyczne.

Pomysł numer pięć: mały gabinet

Nasza ostania propozycja dedykowana jest dla osób, które często pracują w domu, a jednocześnie nie mają swojego gabinetu. Obok ściany przy schodach można umieścić burko, ewentualnie blat składany, który sprawdzi się, gdy przestrzeń między schodami, a ścianą nie jest duża. Do tego oczywiście należy dobrać odpowiednie krzesło. Najlepiej stylizowane. Można wybrać model pikowany i obrotowy, ale również klasyczne drewniane krzesło. Ważne, aby było wygodne, wszak wygoda w pracy jest bardzo ważna.

Jeżeli nie macie pomysłu jak zaaranżować przestrzeń obok schodów to koniecznie skorzystajcie z naszego poradnika. Przedstawiliśmy dla was pięć ciekawych pomysłów, które spełnią oczekiwania zarówno tych, którzy stawiają na funkcjonalność, jak i tych, którzy większą wagę przywiązują do stylu. Zatem polecamy sprawdzić nasze pomysły.