Bateria wolnostojąca jako biżuteria łazienki

Wanny wolnostojące cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. To właśnie one są synonimem luksusu oraz designerskim i funkcjonalnym elementem wystroju wielu łazienek. Decydując się na zakup tego typu wanny, wiele osób zastanawia się na jaką baterię postawić. Wiele zależy od usytuowania samej wanny i aranżacji pomieszczenia. Światowi kreatorzy wnętrz w swoich projektach coraz częściej sięgają po baterie wolnostojące. To właśnie one mogą być wyjątkową biżuterią łazienki i elementem, który sprawi, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy warto kupić baterię podłogową!

Eleganckie baterie wolnostojące do łazienki

Zazwyczaj wanny czy kabiny prysznicowe montowane są w pobliżu instalacji wodnej. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wanien wolnostojących. Często one montowane są na środki łazienki. Instalacja wodno — kanalizacyjna wówczas musi znajdować się w pobliżu jej montażu. Oczywiście najlepiej jest takie prace zaplanować jeszcze przed remontem. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku montażu baterii wolnostojącej. To czy koniecznie jest pociągnięcie instalacji, zależne jest od jej umiejscowienia.

Pomimo tego, że instalacja w dowolnym miejscu baterii podłogowej jest bardziej czasochłonna niż innych modeli (ściennych czy sztorcowych), zabieg taki z pewnością się opłaca! Największym jego atutem jest spersonalizowanie łazienki pod kątem indywidualnych preferencji domowników oraz wyjątkowa estetyka wnętrza.

Sprawdź sklep z bateriami wolnostojącymi LazienkiABC.pl

baterie wolnostojące

Luksus dostępny dla każdego

W ostatnich latach zauważyć można, znaczny wzrost zainteresowania zakupem wanien wolnostojących. W polskich domach nie są już one rzadkością. Z tego względu ceny wanien oraz baterii podłogowych stały się bardziej przystępne i dostępne dla praktycznie każdego Kowalskiego czy Nowaka. Popularność tych produktów ma jednak swoje dobre i złe strony. Wraz z rosnącym zainteresowaniem, coraz większa ilość producentów wprowadziła tego typu modele do swojego asortymentu. W efekcie na rynku znajdują się dziś produkty, które znacznie mogą odbiegać od siebie pod względem jakości. Dostępne są w różnych przedziałach cenowych. I to właśnie niska ich cena często determinuje dany zakup.

Szczególnie baterie wolnostojące nie powinny być wybierane „oczami”. Należy zwrócić uwagę nie tylko na walory wizualne danego modelu, ale także i na jego parametry techniczne. To bowiem one decydują o długotrwałym i bezproblemowym ich działaniu.

Łazienka

Wysoka jakość wykonania baterii wolnostojących

Decydując się na zakup baterii podłogowej, mamy nadzieję, że będzie ona dobrze spełniała swoją funkcję przez długie lata. Remont łazienki zazwyczaj przeprowadzany jest raz na dekadę, a nawet i dłużej. Z tego właśnie względu najkorzystniej jest postawić na produkty wysokojakościowe. Warto jest skorzystać z oferty sklepów branżowych, w których dostępne są produkty markowe, znanych i sprawdzonych producentów. Przed dokonaniem wyboru baterii, należy sprawdzić także dostępność u producenta części zamiennych. Liderzy w branży produkują i magazynują jeszcze przez wiele lat części zamienne, nawet do wycofanych ze sprzedaży modeli.

Dobra bateria wolnostojąca powinna być wykonana z trwałego i odpornego na rdzę materiału. Najlepszy jest mosiądz, ale i inne nowoczesne stopy metali. Głowica baterii powinna być ceramiczna. Dobrze, jeśli wybrany model będzie wyposażony w technologię, dzięki której można w sposób łatwy oszczędzić wodę.