Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości brodzik? Jakie rozwiązanie wybrać?

W łazience każdy element wyposażenia jest istotny, gdyż pomieszczenie to często jest wizytówką całego domu lub mieszkania. Dobrze urządzona i wyposażona łazienka powinna być więc nie tylko wysokofunkcjonalna, ale także zaaranżowana ze smakiem i wyczuciem estetyki. Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na całokształt wystroju łazienki, jest brodzik prysznicowy. Rozwiązania tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, posiadać zróżnicowane walory wizualne oraz oferować różne właściwości użytkowe.

Jaki brodzik jest najlepszy? Przegląd wartych uwagi materiałów

Brodziki prostokątne są jednymi z najczęściej wybieranych rodzajów brodzików. Mogą być wykonane z różnych materiałów, których rodzaj decyduje o ich trwałości, estetyce wykończenia oraz praktycznych walorach użytkowych. Najpopularniejszym i najtańszym zarazem rozwiązaniem jest brodzik prostokątny z akrylu, który jest ciepły i przyjemny w dotyku. Akryl jest ponadto materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości oraz lekkim, co ułatwia jego transport oraz montaż. Decydując się na wybór brodzika akrylowego, szczególną uwagę warto jednak zwrócić na jego jakość i sięgnąć po produkt znanego i cenionego producenta.

Brodziki prostokątne oraz rozwiązania o innych kształtach mogą być także wykonane z kompozytu. Jest to nowoczesny materiał, który swoim wyglądem przypomina naturalny kamień. Takie właściwości sprawiają, że świetnie pasuje on do nowoczesnych łazienek nadając im dodatkowych walorów dekoracyjnych. Doskonałej jakości brodziki z kompozytu oferuje marka Roca. Brodziki kompozytowe Stonex są przyjemne w dotyku, a dzięki swojej charakterystycznej strukturze posiadają powierzchnię antypoślizgową. Wysoka jakość ich wykonania oraz unikalne właściwości tego materiału sprawiają, że brodziki kompozytowe są bardzo wytrzymałe oraz zachowują swój doskonały stan i wygląd na lata.

W ofercie marki Roca znajdują się także nowoczesne brodziki ceramiczne wykonane z innowacyjnego materiału SENCERAMIC. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej powierzchni w brodzikach powstała tekstura skóry prezentująca najwyższy poziom antypoślizgowości. Brodziki SENCERAMIC posiadają stylowy, ultracienki design, który pozwala zainstalować brodzik na równi z podłogą. Na tle klasycznych rozwiązań ceramicznych wyróżniają się wyższą odpornością i wytrzymałością oraz nowocześniejszym designem.

Jakie właściwości powinien posiadać brodzik idealny?

Podczas wybierania brodzka pod prysznic warto zwrócić baczną uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, materiał wykonania oraz jakość, ale także na kolorystykę, właściwości antypoślizgowe oraz wysokość brodzika. Dobrej jakości brodziki powinny być łatwe w czyszczeniu i zachowaniu w wysokiej higienie, przyjemne w dotyku przy kontakcie z bosymi stopami oraz dysponować cennymi właściwościami antypoślizgowymi, które pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo oraz wygodę ich codziennego użytkowania.

Wysokość brodzika jest natomiast kwestią bardzo indywidualną, jednak w ostatnich latach coraz więcej osób sięga po niskie rozwiązania, które są wygodne w codziennym użytkowaniu oraz bardzo nowocześnie prezentują w łazience nadając jej spójnego, minimalistycznego wystroju. Brodziki ultra cienkie lub modele wpuszczane w podłogę świetnie sprawdzają się w szczególności w domach, w których mieszkają dzieci oraz osoby starsze.