Domki letniskowe na działkę – świetny pomysł na letni odpoczynek

Własna działka za miastem, nad morzem lub w pobliżu jeziora to doskonała okazja do spełnienia marzeń o odpoczynku wśród zieleni i z daleka od gwaru miasta.

Jeśli dysponujesz kawałkiem ogrodzonego ogrodu, możesz stworzyć własną oazę spokoju, miejsce na czas wakacyjnego urlopu czy weekendową przystań. Wystarczy, że zdecydujesz się na postawienie praktycznego, niedużego domku. Domki z drewna są niedrogie, łatwe w montażu, przyjazne środowisku i stanowią doskonałe schronienie przed deszczem, palącym słońcem i nocnym chłodem.

Dlaczego polecamy drewniane domki letniskowe?

Domki na lato można zbudować z materiału naturalnego, jakim jest drewno albo z cegieł czy pustaków. Drewno jest jednak lekkim i bardzo wytrzymałym materiałem, który pięknie wpisuje się w zielony krajobraz działki. Domek z drewna można zmontować w kilkanaście-kilkadziesiąt godzin, nie trzeba czekać na wylanie fundamentów, osuszenie murów, nie trzeba zbroić stropu, korzystać z profesjonalnych narzędzi i z usług ekipy budowlanej, o którą dzisiaj trudno z powodu dużego zapotrzebowania na fachowców. Wystarczy zakup domku, który jest co prawda w częściach, ale znakomicie opisany, z instrukcją montażu.

Przy dostępie do powszechnych narzędzi i odrobinie umiejętności praktycznych można domek ustawić samodzielnie. Można także skorzystać z usługi montażu domku ogrodowego. Mieszkanie w domku letniskowym z drewna jest przyjemne. Drewno jest naturalnym surowcem, który oddycha, chroni wnętrze przed wyziębieniem czy przegrzaniem, ale jednocześnie zapewnia wentylację, dzięki czemu ogranicza ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów we wnętrzu. Kupując dom z drewna sosnowego wysokiej jakości, trzeba jedynie pamiętać o regularnej, ale prostej konserwacji, jeśli domek narażony jest na działanie dużej wilgoci.

 

Jak kupić domki na lato?

Zakup domku ogrodowego jest równie prosty, jak zamówienie ubrań czy gadżetów elektronicznych. Wystarczy wybrać model, rodzaj pokrycia dachowego czy kolor drewna i zamówić domek z dostawą pod wskazany adres. Największe trudności mogą pojawić się w związku z tym, że modeli jest naprawdę sporo i każdy domek ma swój wyjątkowy urok. Jeśli więc szukacie domku na lato na działkę, służymy pomocą.

Przestronny domek z tarasem

Miłośnikom przesiadywania na tarasie, wiszących huśtawek i hamaków możemy polecić model domku ogrodowego Joanna. Wykonany jest z twardego, suszonego drewna i ma wymiary 5,2 × 7,2 m, przez co spełnia warunki wygodnego domku na działkę albo do ośrodka wypoczynkowego. Do tego ma przestronny taras, na którym można ustawić stolik i krzesła. W środku jest na tyle dużo miejsca, że urządzić w nim można salon z aneksem kuchennym, a do tego sypialnię lub łazienkę. Żeby wykorzystać takie domki z drewna na działce, nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, ani nie trzeba robić fundamentów. Całość będzie efektownie komponować się z ogrodem albo lasem. Samodzielnie zmontujesz także drewniany domek Angel. Efektowny budynek z drewna ma 20 metrów kwadratowych i urokliwy ganek, na którym można postawić fotel albo ławkę. Dodając okiennice, zyskamy wyjątkowo elegancki budynek z drewna, w którym można wykończyć pomieszczenia do spania i przechowywania.

Domek drewniany z poddaszem

Często domki ogrodowe służą do spania przez całe lato. Niektóre stoją na działkach miejskich, inne nad jeziorem albo nawet na kempingu. Jeśli chcesz wyjechać na wakacje z całą rodziną i masz kawałek ziemi w atrakcyjnej lokalizacji, możesz zdecydować się na model domku o nazwie Gregor. Jego walorem są nie tylko 3 pomieszczenia na parterze, a do tego 2 pokoje na poddaszu, ale także wygląd z zewnątrz, gdzie wykonano piękne rzeźbienia. Domek, chociaż nie zajmuje wiele miejsca na działce, ma dużą powierzchnię użytkową, bo aż 49 m2. Dzięki temu liczna rodzina znajdzie w nim miejsce dla siebie i będzie czuć się swobodnie. Jak urządzić drewniany domek? Jak chcesz! Możesz traktować go jak narzędziową szopkę albo jak wytworny salon, w którym zapraszasz gości. Możesz także stworzyć w jego wnętrzu wakacyjny apartament na wynajem, jeśli tylko ustawisz go w atrakcyjnej turystycznie okolicy.

Efektowna prostota

Wykonany w Polsce z suszonego komorowo świerku skandynawskiego domek Jeremi charakteryzuje się odpornością na działania warunków atmosferycznych, a przy tym jest elegancki i łatwy w aranżacji. W środku jest aż 25 metrów kwadratowych do zagospodarowania. Domek wyposażony jest w funkcjonalny daszek nad drzwiami, dlatego można zamocować wiszącą huśtawkę albo krzesło brazylijskie. Może służyć nie tylko jako schronienie dla właścicieli działki, ale także schowek na narzędzia niezbędne przy uprawie roślin w ogrodzie. Nieco większą powierzchnię, a także bardziej wysunięte nad drzwi zadaszenie, ma domek drewniany Hannah. Model Hannah to domek parterowy o powierzchni 26,9 m2. Jak wiele domków z drewna tak i ten model należy zawsze stawiać na dodatkowej podkonstrukcji wykonanej np. z bloczków betonowych. Przy odpowiednim montażu i konserwacji, przez wiele lat będzie cieszył oko i dawał schronienie letnikom.