Estetyczna i wytrzymała podłoga z żywicy.

Urządzanie domu to trudne, ale dla wielu osób także bardzo satysfakcjonujące zadanie. Aby nasz mieszkanie prezentowało się naprawdę dobrze musimy odpowiednio połączyć style i zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jednym z ważnych elementów każdego wnętrza jest podłoga. Pamiętajmy, że dobrze dobrana posadzka jest w stanie nadać pomieszczeniom prawdziwego stylu i charakteru. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby urządzone przez nas pokoje były naprawdę atrakcyjne wizualnie warto pomyśleć o zakupie posadzki z żywicy, która to jest niezwykle modnym, nowoczesnym i chętnie wybieranym pokryciem podłogowym.

Podłoga z żywicy – co warto o niej wiedzieć, dlaczego dobrze jest się na nią zdecydować?

Na posadzki wykonane z żywicy bardzo chętnie decydują się osoby, dla których duże znaczenie ma zarówno aspekt wizualny i estetyka wnętrz, jak i trwałość i wytrzymałość zastosowanego pokrycia podłogowego. Warto, bowiem podkreślić, że podłoga z żywicy nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest również niezwykle odporna na różnego rodzaju zarysowania i uszkodzenia. Co ważne taka posadzka jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, a to między innymi, dlatego, że jest całkowicie bezspoinowa. Dzięki wysokiej trwałości tego typu produkt zaliczany jest do grupy rozwiązań ekologicznych, a jak wiadomo troska o środowisko naturalne ma w obecnych czasach dla wielu ludzi coraz to większe znaczenie. Klienci chętnie nabywają produkty, które są przyjazne dla środowiska. Podłogi z żywicy mają bardzo wiele zalet, są uniwersalne pasują do dowolnie wybranego pomieszczenia w naszym domu, współgrają z ogrzewaniem podłogowym, a także optycznie powiększają nawet niewielkie pokoje. Doceniają je również alergicy, ponieważ posadzki wykonane z żywicy nie przyciągają kurzu, posiadają tak zwane właściwości antystatyczne. Jest to wyjątkowo higieniczne pokrycie można, więc śmiało stosować je nawet w pokojach dziecięcych. Ponadto należy dodać, że tego rodzaju podłogi dostępne są w naprawdę szerokiej palecie kolorów.

Jakie rodzaje posadzek żywicznych możemy aktualnie nabyć na rynku?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje podłóg żywicznych, są to posadzki wykonane z żywicy epoksydowej i posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej. Ciekawy wybór podłóg żywicznych odnajdziemy między innymi w firmie JAK POSADZKI. Firma ta w swojej ofercie posiada przemysłowe posadzki epoksydowe oraz posadzki dekoracyjne i to zarówno posadzki dekoracyjne wykonane z żywicy poliuretanowej, które idealnie pasują do reprezentacyjnych części domu, jaki dekoracyjne posadzki z żywicy epoksydowej, które sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak np. piwnice, garaże czy kotłownie. Ponadto firma JAK POSADZKI umożliwia swoim klientom także dokonanie zakupu posadzek żywicznych imitujących beton, które to oparte są na najwyższej jakości dwuskładnikowej, płynnej żywicy epoksydowej charakteryzującej się niewielką lepkością. Warto dodać, że posadzki imitujące beton maja naprawdę szeroką gamę zastosowań i to właśnie one są w ostatnich czasach jednym z najpopularniejszych trendów modowych nowoczesnych wnętrz mieszkalnych.