Gdzie sprawdzą się lustra w białej ramie?

Efektowne lustra są nie tylko praktycznym dodatkiem do wnętrza, lecz wpływają także na wystrój domu lub mieszkania. Jak wybrać lustro do danego wnętrza? Gdzie się sprawdzą białe ramy? Jakie zalety ma zastosowanie luster jako gustownego dodatku do domu?

Lustro w białej ramie (GieraDesign) sprawdzi się zarówno w łazience, jak i w salonie lub sypialni. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, dzięki czemu bez problemu wyszukamy taki rozmiar lustra i kolor ramki, jaki najbardziej nam pasuje. Co ciekawe, jeśli powiesimy takie lustro w łazience, podkreślić możemy jej unikalny  charakter i piękno. Łazienka to miejsce, w którym się relaksujemy, dlatego zadbajmy o gustowne wykończenie i aranżację, która spełni nasze oczekiwania. Warto zauważyć, że lustra w białej ramie bardzo dobrze dopasują się do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub prowansalskim. 

Drewniana rama

Drewno to efektowny i stylowy materiał, który coraz chętniej wykorzystujemy podczas wystroju wnętrza. Stawiamy na drewniane meble, podłogi, a nawet dodatki, które stworzą spójną całość. W drewnie bez problemu można tworzyć i rzeźbić unikalne wzory, które stanowią ozdobne elementy wystroju. Lustro z białą ramą wykonaną z drewna dopasuje się do jasnych elementów aranżacji. To bardzo ciekawy pomysł na wprowadzenie do domu wyrazistego motywu kolorystycznego, gdyż biały kolor kojarzy nam się ze świeżością, którą możemy przełamać inną kolorystyką. Pomieszczenie urządzone gustownie, z lustrami w białej ramie, wydawać się będzie bardziej czyste, większe i jaśniejsze, co z kolei wpływa na nasz komfort. 

Zalety lustra w białej ramie

Dekoratorzy wnętrz wskazują, że używanie luster w pomieszczeniach ma szereg zalet. Przede wszystkim możemy udekorować wnętrze i optycznie je powiększyć, a nawet doświetlić. Nie zapominajmy jednak o tym, że świadome wykorzystanie luster jest bardzo ważne i w pełni pozwoli nam skorzystać z ich piękna. Podczas zakupu lustra  niezwykle istotny jest wybór ramy. Biały kolor jest bardzo dobrym pomysłem  do wnętrza skandynawskiego oraz nowoczesnego. 

Właściciele małych mieszkań z pewnością docenią fakt, że lustro z białą ramą może optycznie powiększyć pomieszczenia. Tutaj sprawdzą się rozwiązania takie jak przeszklenie całej ściany lub skorzystanie z wysokiego lustra. Kolejnym plusem jest wspomniane już doświetlenie wnętrza – lustra odbijają światło, dlatego warto umieścić je w pobliżu źródła światła. Ciekawą opcją jest umieszczenia lustra z białą ramką naprzeciwko okna lub na ścianie przyległej do okna. Dla wielu osób lustra są niezbędne w każdym wnętrzu, które nabiera całkiem nowego charakteru. 

Modne ramy luster

Designerskie dodatki i białe ramki doskonale dopasują się do wnętrz utrzymanych w ciemnej lub w jasnej kolorystyce. Warto podkreślić, że unikalne lustro w białej ramie bardzo dobrze odcina się od ciemnych ścian, które pomalowane są na kolor szary, czarny lub granatowy. Tego typu opcja podkreśli intensywność tych barw i  ładnie się prezentuje. Kontrastowe wnętrza już od dłuższego czasu cieszą się sporym uznaniem. Lustra z białymi ramami odznaczają się nowoczesnością i są ponadczasowe – sprawdzą się w salonie, w pokoju dziecięcym, w przedpokoju lub w łazience. Ponadto, jeśli w domu znajdują się białe ściany, takie lustro rozjaśni wnętrze. 

Lustra w białej ramie zyskały szerokie grono zwolenników. Dają wiele możliwości i pozwalają podkreślić charakter wystroju wnętrza. Podczas zakupu istotne jest zwrócenie uwagi na wielkość lustra, jego wymiary, kształt ramki i design.