Szybki, tani i prosty w budowie dom parterowy

Własna nieruchomość z małym ogródkiem to wielkie marzenie wielu ludzi na całym świecie. Życie w ciasnym mieszkaniu w bloku do najprzyjemniejszych nie należy – zwłaszcza ze względu na sąsiadów, od których oddziela nas jedynie cienka ściana. We własnym domu możemy zatem czuć się o wiele swobodniej i bezpieczniej. 

Nie chcesz kupować domu z rynku wtórnego i zależy Ci na personalizacji obiektu? W takim razie warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami jak domy parterowe. Projekty nie należą do drogich, a możliwości są ogromne. Do tego należy dodać, że budowa takich nieruchomości jest szybka, niedroga i łatwa. Warto jednak zaplanować wszystko od A do Z i poznać dostępne możliwości. 

Dom parterowy – projekty od najlepszych architektów na wyciągnięcie ręki

Przekonaj się, co mogą zaoferować Ci domy parterowe. Projekt nie jest drogi, a przed inwestycją masz wgląd do wszystkich istotnych informacji – od rozmieszczeń pomieszczeń, po koszt doprowadzenia inwestycji do konkretnego poziomu. W Studio Krajobrazy znajdziesz wiele fantastycznych propozycji. Sprawdź, czemu cieszą się one tak pozytywnymi opiniami klientów. Ty również możesz dołączyć do grona zadowolonych nabywców.

Wybierz metraż i rozkład pomieszczeń

Ciężko jest wybrać projekt domu parterowego, gdy dopiero planujemy założyć rodzinę. W końcu każdy powinien mieć swój pokój, a nie jesteśmy w stanie zaplanować w 100% tego, jak potoczy się nasze życie. Warto zatem określić swoje maksymalne i minimalne potrzeby, by zastanowić się nad wszystkimi zaletami i wadami określonych rozwiązań. Do najbardziej standardowych i najpopularniejszych opcji należą m.in. projekty w okolicach 100-150 m2 i posiadające:

  • główną sypialnię,
  • 2-3 mniejsze pokoje (np. dla dzieci, gościnne i różnego rodzaju gabinety),
  • pokój dzienny/salon,
  • kuchnię,
  • jadalnię, 
  • schowek, 
  • łazienkę,
  • przedpokój.

Oczywiście do dyspozycji interesantów są również bardziej rozbudowane projekty domów jednorodzinnych. Mogą one posiadać np. kotłownię, garaż, taras, większą ilość pokoi, garderoby itp. 

Technologia budowy – która sprawdzi się najlepiej?

Murowanie powoli domów odchodzi w zapomnienie. Oczywiście wciąż powstaje wiele takich obiektów, lecz coraz częściej pojawiają się budynki postawione przy pomocy prefabrykatów. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie, ponieważ dom parterowy może powstać nawet w ciągu 2-3 miesięcy, a jego cena jest taka sama, jak przy tradycyjnych sposobach realizacji. Warto więc przeanalizować możliwości, zalety i wady poszczególnych projektów, oceniając, która technika budowlana odpowiada Ci najbardziej. Tutaj więcej na ten temat: https://studiokrajobrazy.pl/projekty-domow/domy-parterowe