Ile kosztuje drabina aluminiowa?

Na rynku możemy znaleźć drabiny w dużej rozpiętości cenowej. Cena zależy od kilku czynników: rodzaju drabiny, materiału z którego jest wykonana, dodatków, funkcji, którą ma pełnić (drabiny domowe lub profesjonalne) i oczywiście od wysokości. W naszym artykule skupimy się przede wszystkim na standardowych drabinach aluminiowych przeznaczonych do użytku domowego. Przedstawimy Wam w jaką drabinę najlepiej zainwestować. Powiemy jaką drabinę warto kupić, ale nie przepłacić, a móc cieszyć się solidnym sprzętem długie lata. Jaki jest koszt drabiny aluminiowej? Od czego zależy cena? Gdzie kupić dobrą drabinę? Przeczytajcie artykuł, jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat cen drabin aluminiowych.

Drabina aluminiowa — inwestycja na lata

Na początku warto wspomnieć, że przy zakupie nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. Najtańsze drabiny mogą okazać się niebezpieczne, niestabilne i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Wybierając drabinę renomowanego producenta, np. drabiny aluminiowe na Drabiny-krause.dmn.pl możemy być niemal pewni, że nie rozpadnie się ona po kilku użyciach i co najważniejsze — nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu przez kiepskie wykonanie (np. słaby materiał, brak antypoślizgowych nóżek, złe wyważenie). Pamiętajmy więc, aby cena nie była jedynym kryterium jeśli chodzi o zakup drabiny!

Koszt drabiny aluminiowej

Najtańsze są drabiny jednostronne, czyli takie, które po rozłożeniu mają stopnie tylko po jednej stronie. Ceny takich drabin aluminiowych zaczynają się od 137 zł. Drabina w takiej cenie daje nam zasięg pracy 2,6 m, co wystarczy do wykonania najprostszych prac w domu czy ogrodzie. Drabiny wyższe, z większą ilością stopni to koszt 200-300 zł. Kolejny popularny typ drabin to drabiny dwustronne. Za takie drabiny zapłacimy około 250-400 zł (za wysokość około 3 m). Koszt przykładowej domowej drabiny przystawnej o wysokości 4,7 m to 334 zł. Jedne z popularniejszych drabin, to drabiny aluminiowe 3-częściowe, czyli takie, które mogą służyć jako drabiny rozstawne oraz drabiny przystawne. Drabina tego typu kosztuje 400-600 zł (w zależności od wysokości).

Wybierając drabinę od renomowanego producenta, oprócz doskonałej jakości, dostajemy certyfikat zgodności ze wszelkimi niezbędnymi normami BHP oraz 5-letnią gwarancję. Dodatkowo, niektóre modele posiadają opcję darmowej dostawy do domu.