Okapy kuchenne SMEG – retro czy nowoczesne?

Aby zapewnić kuchni odpowiednią wentylację, usunąć z niej brzydkie zapachy i zapobiec skraplaniu się pary wodnej, musisz mieć dobry okap. Wyjąwszy modele do zabudowy, to urządzenie jest zawsze na widoku, dlatego powinno idealnie wpasować się w wystrój Twojej kuchni. Przekonaj się, czy bardziej sprawdzi się u Ciebie okap SMEG retro, czy nowoczesny.

Oprócz tego, że okapy SMEG dostępne są w szerokiej gamie modeli, różnią się metodą pochłaniania i wydajnością silnika. Dzięki temu znajdziesz wśród nich taki, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Zachwycą Cię również swoją jakością, niezwykle cichą pracą i niskim zużyciem energii, co korzystnie wpłynie na wysokość rachunku za prąd.

Okap retro w różnych aranżacjach

Jeśli kochasz sielankowy klimat i chętnie wracasz myślą do beztroskich czasów dzieciństwa, okap SMEG w stylu retro świetnie sprawdzi się w Twojej kuchni. Te w subtelnych pastelowych kolorach, z prostymi wykończeniami i relingami z mosiądzu doskonale wpasują się do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, prowansalskim i kolonialnym. Te z drewnianym frontem podkreślą naturalność stylu rustykalnego. Możesz również ożywić swoją kuchnię i postawić na okap o wyrazistym kolorze rodem z lat 50. – będzie mocnym akcentem przykuwającym wzrok.  Z kolei w lofcie na tle ściany z cegieł pięknie zaprezentują się okapy miedziane i antracytowe – ten kolor to również symbol luksusu.

Nowoczesne rozwiązania w okapach SMEG w stylu retro

To kolejna zaleta tych okapów. Nie dość, że dopasujesz je do stylu Twojej kuchni, to jeszcze zapewnią Ci komfort ich użytkowania. Zostały wyposażone w oświetlenie halogenowe lub energooszczędne diody LED, które ułatwią gotowanie, kiedy zrobi się ciemno . Charakteryzują się też wysoką wydajnością, co sprawia, że spełnią swoje zadanie nawet w bardzo dużej kuchni. Bez problemu dopasujesz rodzaj i intensywność oświetlenia do swojej pracy dzięki trzem trybom, a tryb intensywny okaże się niezastąpiony, kiedy coś przypalisz lub przyrządzasz kilka potraw na raz.

Minimalistyczny design nowoczesnych okapów SMEG

Te okapy idealnie wpasowują się w najnowsze trendy, zachowując elegancki styl i szyk oraz spełniając wszystkie wymagania, jakie stawia się nowoczesnym urządzeniom. Wyróżnia je łatwość w czyszczeniu, intuicyjne sterowanie i praktyczność. Znajdziesz wśród nich modele sufitowe, wyspowe i przyścienne. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej posłużą Ci na długie lata, nie tracąc swojego nieskazitelnego wyglądu.

Jeśli masz małą kuchnię, zwróć szczególną uwagę na modele do zabudowy w szafce lub blacie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz sporo miejsca przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet okapów SMEG.