Na co zwrócić uwagę, kupując płytę gazową?

Na co zwrócić uwagę, kupując płytę gazową?

Do dzisiaj wiele ludzi wysoko ceni sobie zalety posiadania płyty gazowej w kuchni, mimo dostępnych kuchenek elektrycznych. Technologia zawitała również do systemów kuchni gazowych, dzięki czemu nowe modele nie posiadają już “odsłoniętych płomieni”. W ten sposób użytkownik zyskuje większe bezpieczeństwo, łatwiej o nowoczesny design oraz znacznie wyższą wydajność.

 

  1. Bezpieczeństwo to podstawa
  2. Oszczędność to dbanie o środowisko i własną kieszeń
  3. Łatwość w utrzymaniu czystości
  4. Design w kuchni też jest istotny

Bezpieczeństwo to podstawa

Przed zakupem nowej kuchenki gazowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów jej pracy. Najważniejsze zawsze jest bezpieczeństwo – płyty gazowe bez płomieni Optimex zapewniają pewność, że sprzęt nie spowoduje żadnego przykrego wypadku podczas użytkowania. Sprytnie przemyślana konstrukcja płyty pozwala na całkowite ukrycie płomieni pod ceramiką. Są tam ukryte katalityczne palniki gazowe, które mają za zadanie zamieniać energię cieplną powstałą przy spalaniu na promieniowanie podczerwone. Całość jest zaprojektowana tak, aby zapewniać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przede wszystkim wszystkie palniki wyposażone są w indywidualne systemy zapłonu oraz ścisłej kontroli spalania gazu. Urządzenie samodzielnie wykryje jakość dostarczanego gazu, poinformuje o tym, że się skończył, że blat jest gorący lub zatrzyma pracę na przykład w przypadku, jeśli coś wykipi z garnka.

Oszczędność to dbanie o środowisko i własną kieszeń

Kuchenki gazowe z ukrytym płomieniem to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również zmniejsza negatywny wpływ na środowisko oraz pozwala zatrzymać więcej grosza w kieszeni. Spalanie gazu w takich urządzeniach jest znacznie bardziej wydajne niż w przypadku tradycyjnych kuchenek. Przybliżona wartość zmniejszenia ilości zużywanego gazu do tych samych procesów to około połowa. Dzięki systemowi inteligentnego podgrzewania płyty zużywana jest znacznie mniejsza ilość paliwa. Palniki podgrzewane są do określonej temperatury, a następnie gaz zostaje odłączony – płomień jest uruchamiany ponownie tylko w momencie kiedy jest to potrzebne.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Tradycyjne kuchenki gazowe niestety często trudno było zawsze utrzymać w wysokim stopniu czystości. Duża ilość zakamarków, konstrukcje utrzymujące naczynia nad płomieniem szybko się zanieczyszczały, a mycie każdego z elementów było czasochłonne. Płaska i odporna na zarysowania powierzchnia płyty w kuchence gazowej bez płomieni to zupełnie odmienne rozwiązanie. Dzięki dużej powierzchni bez zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud utrzymanie czystości jest banalnie łatwe – wystarczy przetrzeć powierzchnię szmatką, aby ta dziennie lśniła z czystości.

Design w kuchni też jest istotny

Design w kuchni również ma bardzo duże znacznie – od niego zależy odpowiednie samopoczucie osoby, która zdecyduje się przygotowywać posiłek. Dzisiejsze mieszkania często tak rozplanowane, że salon, jadalnia oraz kuchnia są jednym pomieszczeniem. W takim przypadku design ma jeszcze większe znaczenie niż kiedy kuchnia umieszczona jest w osobnej części mieszkania. Płyty gazowe bez płomieni są zaprojektowane przez designerów z dużym doświadczeniem – doskonale sprawdzą się do każdego rodzaju wystroju. Myślami przewodnimi przy tworzeniu wyglądu były minimalizm i elegancja. Ceramiczne wykończenie, stylowy slider przeznaczony do intuicyjnego sterowania, estetyczne kratki wylotowe na spaliny i stonowana kolorystyka – w połączeniu tworzą urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu.