Jak urządzić wyjątkowe party tematyczne?

Organizując imprezę – niezależnie od tego jakiego rodzaju jest to wydarzenie, czy to wesele, rocznica czy po prostu garden party często szukamy czegoś, co odróżni nasze zaproszenie od innych. Wspaniałym rozwiązaniem będzie tu zorganizowanie imprezy tematycznej!

Dlaczego zdecydować się na party tematyczne?

Na pewno, będzie to niezapomniane i niepowtarzalne wydarzenie, a dodatkowo przy organizacji oszczędza się mnóstwo czasu, wiedząc czego się szuka. Od czego zatem zacząć?

Temat imprezy warto wybrać jeszcze przed rozesłaniem zaproszeń – szczególnie jeśli chodzi o większe imprezy mająca na celu świętowanie jakiegoś wydarzenia. Może się okazać, że przy niektórych tematach goście również będą musieli zadbać o to, żeby ich stroje pasowały do klimatu imprezy, warto zatem, żeby wiedzieli już o tym w momencie zaproszenia.

Na jaki motyw przewodni zdecydować się organizując party tematyczne?

Katalog w tym temacie jest niesamowicie wszechstronny – impreza może dotyczyć jakiegoś koloru, motywu lat np. 50′ lub 80′, ulubionego filmu lub bajki, jednego konkretnego wzoru, albo jedzenia – np. impreza owocowa. Przekrój tematów jest praktycznie nie zamknięty, a wybór gadżetów ogromny. Decydując się na wybór motywu przewodniego, należy zorientować się jakie dekoracje tematyczne są dostępne i tu z pomocą przychodzi internet! Warto również przygotować wstępny research o tym, czym interesuje się jubilat. Wśród młodzieży popularne stały się w ostatnich latach minecraft gadżety urodzinowe, jednakże nie wszyscy są fanami tej gry.

Poszukiwane – dekoracje tematyczne!

Wiele sklepów stacjonarnych oferuje dekoracje imprezowe, jednak nic nie zastąpi zasobów jakie posiada w tej kwestii internet. Jest dobrym źródłem inspiracji, ale i zakupu gotowych dekoracji. Znajdziemy ozdoby stołów, balony w kształcie lub z nadrukami motywów, słomki, talerzyki czy inne gotowe dekoracje. Dzięki dostępności wielu półproduktów można doszlifować niedostępne dekoracje samodzielnie – np. pisząc napis na balonach lub tworząc napis z balonów-literek.

Na imprezach tematycznych goście często czekają na dodatkowe atrakcje – bańki mydlane, sztuczne ognie czy konfetti to świetny pomysł na dodatkowe stworzenie klimatu imprezy oraz zrobienia niepowtarzalnych zdjęć.

Dekoracje na imprezy tematyczne – co zrobić, żeby nie przesadzić?

Niektórzy obawiają się, że wybierając motyw np. z filmu łatwo o przesadę – bo jak będzie wyglądał talerzy, kubek, słomka przy balonie z identycznym motywem? I tu rozwiązaniem jest wybranie koloru, który pasuje do motywu, a będzie wypełnieniem.