Styl loftowy na stałe wpisał się w kanon popularnych wnętrzarskich trendów. Mało kto pamięta, że początki surowej estetyki fabrycznej wiążą się z kryzysem mieszkaniowym w latach 50. XX wieku. Wtedy to duże przestrzenie przemysłowe były adaptowane do celów mieszkalnych. Wysokie, surowe i przestronne wnętrza pozbawione ścianek działowych pokochali artyści. Docenili urok takich materiałów jak cegła, beton, szkło i metal. Dziś styl loftowy nawiązuje do tej samej estetyki, ale nie unika przytulnych akcentów ocieplających wnętrze. Stąd niesłabnąca popularność loftowego trendu wnętrzarskiego. Jeśli urzeka Cię minimalistyczna estetyka industrialna, podpowiadamy, jak wprowadzić ją do wnętrza salonu, jadalni i kuchni. Dobrym rozwiązaniem są krzesła loftowe.
Krzesła loftowe industrialne – minimalistyczny design, fabryczna surowa estetyka
Nawet jeśli nie urządzasz mieszkania w pofabrycznej przestrzeni, nie dysponujesz wysokim pomieszczeniem pozbawionym wewnętrznych ścian, możesz wprowadzić do wnętrza elementy charakterystyczne dla stylu loftowego. Co należy zrobić? W pierwszej kolejności warto sięgnąć po surowe materiały takie jak beton, cegła, szkło czy metal. Dobrym sposobem jest też odsłonięcie niektórych elementów konstrukcyjnych, jak choćby belki stropowe. Ale to rozwiązanie nie jest możliwe we wszystkich przestrzeniach. Kolejnym sposobem jest sięgnięcie po charakterystyczne dla stylu industrialnego meble, takie jak krzesła loftowe industrialne. Czym się charakteryzują? Krzesła loftowe przybierają minimalistyczne, ascetyczne kształty, które świetnie oddają cechy stylu industrialnego. Jadalnia w stylu loft utrzymana jest w surowej kolorystyce. Stąd krzesła loftowe czarne są częstym wyborem. Ważnym elementem jest również materiał, z jakiego wykonane są krzesła loftowe. Podstawa krzesła często wykonana jest z czarnego metalu, bardzo charakterystycznego dla tego typu wnętrz. Materiał, z jakiego wykonane jest siedzisko, daje większe pole manewru. Wspomnieliśmy już, że współczesna wersja stylu loftowego, zwłaszcza stosowana w budynkach mieszkalnych, dopuszcza wykorzystanie miękkich materiałów, nadających wnętrzu przytulności. Dlatego na rynku pojawiły się krzesła industrialne tapicerowane, które cieszą się rosnącą popularnością. Formą nawiązują do surowej estetyki, ale dzięki zastosowaniu miękkiego materiału zmiękczają wnętrze i dodają mu domowej aury. Są też bardzo wygodne.
Krzesła loftowe – w jakim sprawdzą się pomieszczeniu?
Krzesła loftowe industrialne to świetny sposób na aranżację designerskiej jadalni. Klimat loftowy skłania do tworzenia otwartych przestrzeni, Dlatego często widzimy ten styl w przestronnych salonach połączonych z częścią jadalną i kuchenną. Stół i krzesła loftowe świetnie wydzielają przestrzeń jadalną. Krzesła loftowe industrialne dobrze wyglądają również w kuchni, a także w przedpokoju. To doskonała alternatywa dla siedziska. Jeśli zestawimy je z lustrem w surowej ramie i prostym metalowym wieszakiem, efekt niebanalnego przedpokoju murowany. Krzesła loftowe tapicerowane nadają się również do aranżacji stylowego gabinetu. Zapewniają wygodę, a jednocześnie nieoczywisty design biurowej przestrzeni. Krzesła loftowe czarne i szare to częsty widok w publicznych przestrzeniach, takich jak kawiarnie, restauracje czy hotele. W połączeniu ze ścianami z surowej czerwonej cegły i technicznymi obrazkami w metalowych ramach są prostym sposobem na zaaranżowanie klimatycznego wnętrza na czasie.
Krzesła loftowe – zalety
Krzesła loftowe, choć formą w prosty sposób nawiązują do ascetycznej fabrycznej estetyki, znajdą też zastosowanie w innych wnętrzach. Są na tyle uniwersalne, jeśli chodzi o formę i kolorystykę, że sprawdzą się w minimalistycznych, eklektycznych i nowoczesnych aranżacjach. Krzesła loftowe czarne pasują nawet do klasycznego pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą krzeseł loftowych jest ich funkcjonalność. Zapewniają wygodę, a także nie sprawiają trudności w utrzymaniu ich w czystości. Krzesła loftowe industrialne to modny sposób na ciekawy design zarówno w domowym wnętrzu, jak i w przestrzeniach użyteczności publicznej.