OCHRONA DREWNA PRZED PROMIENIAMI UV Z OSMO

Powszechnie wiadomo, że długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe (UV) może być dla nas szkodliwa. Zanim wyruszymy na letnie wakacje lub spakujemy torbę na wypad na plażę, zadbajmy o odpowiednią formę kremu do opalania. Światło słoneczne jest potężne i chociaż „pochłanianie promieni” ma zalety, ma też wady – i to nie tylko dla nas. Zewnętrzne produkty drewniane i elementy konstrukcyjne, takie jak meble, tarasy i okładziny, również wymagają ochrony przed promieniowaniem UV, jeśli chcemy zachować ich właściwości użytkowe i wygląd przez długi czas.

Działanie promieni słonecznych

Pozostawiony bez obróbki i wystawiony na działanie promieni słonecznych, pierwotny kolor zewnętrznych pionowych i poziomych powierzchni drewnianych blednie, przechodząc w szaro-srebrny połysk. Dla niektórych efekt ten jest pożądany, ale inni mogą chcieć zachować naturalny odcień i refleksy drewna.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Ochrona drewna z Osmo

Osmo oferuje szeroką gamę wykończeń do drewna, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV dla wszystkich typów zewnętrznych projektów drewnianych. Nasz asortyment opiera się na wieloletnim doświadczeniu i zawsze prosimy klientów o przestrzeganie jednej zasady, jeśli chodzi o ochronę przed promieniowaniem UV: im ciemniejszy kolor wybierzesz, tym lepsza będzie oferowana ochrona przed promieniowaniem UV. Jeśli zastosujesz się do tej zasady, nie możesz się pomylić.

W porównaniu z surowym drewnem, olej do drewna od Osmo spowalnia proces starzenia się UV o współczynnik 12 na pionowych powierzchniach drewnianych, takich jak meble i okładziny! Aby jednak naprawdę zwiększyć ochronę przed promieniowaniem UV, proponujemy naszą szeroką gamę barwionych i nieprzezroczystych kolorowych produktów.

Dostępne w naturalnych kolorach, takich jak dąb, modrzew i cedr, odcienie olejne intensyfikują naturalny kolor drewna poprzez zastosowanie naturalnych pigmentów. Ponadto przezroczystość barwionych olejów sprawia, że słoje drewna pozostają widoczne po aplikacji.

Oleje Osmo można stosować również na powierzchniach poziomych, takich jak tarasy, meble ogrodowe i inne konstrukcje drewniane, aby zapewnić im odporność na procesy starzenia.

W przeciwieństwie do pionowych konstrukcji drewnianych, zamiast bezbarwnego oleju chroniącego przed promieniowaniem UV firmy Osmo, zaleca się stosowanie olejów do tarasów Osmo (11 odcieni) lub oleju barwiącego (19 odcieni).

Asortyment olejów Osmo UV zapewnia doskonałą ochronę i pomaga zachować i chronić Twoją inwestycję w zewnętrzne drewniane meble, okładziny i tarasy na długie lata.

Szukasz zabezpieczenia do wewnątrz? Sprawdź nasz top produkt: wosk twardy olejny Effekt Surowe Drewno