Jak zabezpieczyć dom przed owadami?

Owady są prawdziwą udręką dla każdego. Ich obecność jest uciążliwa przede wszystkim w okresie wiosennym oraz letnim. Insekty te nie tylko potrafią ukąsić, lecz również przenosić niebezpieczne choroby wirusowe. U wielu osób ukąszenie przez pszczołę czy komara może wywołać uczulenie. Jak skutecznie zwalczać kleszcze, osy, meszki, komary oraz muchy?

Moskitiery na okno a skuteczna walka z owadami

Sezon wiosenny i letni to taki czas kiedy każdy z nas lubi przebywać w dobrze przewietrzonym mieszkaniu. Niestety wraz z nastaniem ciepłych dni pojawia się uciążliwy problem walki z owadami. Insekty te nie tylko zakłócają nasz pobyt na świeżym powietrzu, lecz również dokuczają nam w domowym zaciszu.

Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. W tym celu doskonale sprawdzają się moskitiery. Dzięki nim można otworzyć okno na oścież i cieszyć się wpadającymi do mieszkania promieniami gorącego słońca oraz świeżym powietrzem.

Moskitiera – produkt o wielu zaletach

Moskitiera na okno to taki produkt, który doskonale sprawdza się w walce z owadami. Stanowi ona niemalże niewidzialną gołym okiem powłokę powstrzymującą insekty przed wtargnięciem do wnętrza mieszkania.

Bardzo dobrym wyborem są takie moskitiery, który profile są wykonane wysokiej jakości, lekkiej, walcowanej taśmy aluminiowej. Charakteryzują się one tym, że są bardzo trwałe podczas użytkowania. Moskitiery te skutecznie zatrzymują wszystkie owady, nie utrudniając jednocześnie w mieszkaniu właściwej cyrkulacji powietrza. Szeroki wybór moskitier do okien i drzwi tarasowe, znajdziesz prosto u producenta https://anwis.pl/pl/moskitiery-okienne-i-drzwiowe-tarasowe-i-balkonowe.

Jak zamontować moskitierę do okna?

Montaż jest bardzo łatwy. Każdą moskitierę można bez problemu przytwierdzić do ramy okiennej za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które to nie naruszają struktury okna. Oferowane na rynku produkty doskonale nadają się do montażu zarówno w oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno – uchylnych.

Do najczęściej używanych należą moskitiery ramkowe. Niemniej bardzo dobrym wyborem są również modele rolowane. Te ostanie są zbudowane z mocnej siatki, a ich prowadnice są uszczelnione szczotkowymi uszczelkami. Rozwiniętą siatkę można bez problemu zaczepić o specjalne haczyki w prowadnicach lub w dolnej listwie. Taka moskitiera może być zamontowana na stałe i nie ma potrzeby ściągania jej na okres zimowy. Jest ona wyposażona mechanizm spowalniający, który to skutecznie zapobiega gwałtownemu zwinięciu i uszkodzeniu się konstrukcji.

Dobrym wyborem są również moskitiery ramkowe. W tych produktach ramka jest wykonana z PCV lub aluminium. Taką ochronę przed owadami można zamontować w bardzo łatwy sposób na skrzydle okiennym dzięki obrotowym uchwytom. Rozciągnięta na okno siatka z włókna szklanego potrafi bardzo skutecznie chronić dom przed wszystkimi niechcianymi intruzami.