Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Piękny żyrandol może stanowić w salonie główny akcent wystroju. Warto wybrać model, który idealnie dopełni wnętrze. Jakie żyrandole są obecnie modne i które warto kupić? Jak dopasować oświetlenie do stylu aranżacji? 

Oświetlenie stanowi niezwykle ważną rolę w dziedzinie wystroju wnętrz. Światło może bowiem nadawać niepowtarzalny nastrój oraz sprawiać, że wnętrza będą sprawiać wrażenie bardziej przytulnych i przestronnych. Dziś powiemy jednak nie o samym świetle, a o żyrandolach, czyli właściwie jego nośniku. Żyrandol niezaprzeczalnie jest najbardziej eleganckim rodzajem oświetlenia. Prezentuje się genialnie i dodaje wnętrzom niepowtarzalnego stylu. Obecnie żyrandole cieszą się niezwykłą popularnością i stanowią bardzo modny dodatek. Z tego też powodu są one nieodłącznym elementem salonu w niemal każdym domu. Wybór odpowiedniego może jednak sprawić nie lada kłopot, gdyż w sklepach dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli. Na co więc zwrócić uwagę i jak dopasować idealny żyrandol do salonu? 

Elegancki żyrandol — salon z klasą

Już samo słowo ”żyrandol” kojarzy się z czymś pięknym i ekskluzywnym i tak rzeczywiście jest. Nie ma chyba bowiem bardziej eleganckiego oświetlenia. Obecnie znów bardzo popularne są modele zdobione kryształkami oraz elementami lustrzanymi. Znajdziemy je w sklepie https://www.lights.com.pl/Zyrandole-245k/. Idealnie odbijają światło, co zapewnia wspaniały efekt nie tylko wizualny, ale też praktyczny, ponieważ zyskujemy tym samym znacznie więcej blasku. Takie żyrandole są wręcz stworzone po to, by dopełnić aranżację salonu urządzonego w stylu glamour lub klasycznym. Idealnie komponują się z eleganckimi meblami oraz szklanymi detalami. 

Żyrandol do nowoczesnego salonu 

Z pewnością większość osób sądzi, że żyrandole dobrze komponują się jedynie we wnętrzach tradycyjnych i eleganckich. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach oświetlenie tego typu może prezentować się naprawdę bardzo nowocześnie, a nawet surowo. Takie modele będą idealnym dodatkiem w salonie minimalistycznym, czy też urządzonym w stylu inspirowanym loftami. Możemy postawić na przykład na modele z bardzo modnymi ostatnio, dużymi żarówkami. Jeśli natomiast wolimy fason, który jednocześnie będzie nieco industrialny, ale i ozdobny, to warto wybrać złoty, metalowy żyrandol. 

Największy wybór żyrandoli znajdziemy oczywiście w internecie. Warto zajrzeć na przykład na https://www.lights.com.pl/. W sklepie tym czeka na nas ogromny wybór wśród zróżnicowanych modeli. Z pewnością więc każdy znajdzie idealny żyrandol do swego salonu.