Jakie zadania może wykonać samochód wyposażony w HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe (HDS) to maszyny, które spełniają liczne funkcje. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie i transporcie, ale także w leśnictwie. Taki sprzęt, dzięki specjalnej konstrukcji, jest w stanie podołać nawet najcięższym zadaniom.

Samochód z HDS – co to takiego?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe montuje się na nadwoziu pojazdu ciężarowego. Nie każdy może poruszać się tak wyposażonym autem – aby je obsługiwać, niezbędne jest ukończenie kursu, który nadaje odpowiedni certyfikat poświadczający nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy z taką maszyną.

Samochód z hds-em jest wykorzystywany w różnych sytuacjach, głównie w obszarze transportu i budownictwa, gdzie przewożenie i podnoszenie ciężarów to podstawowe zadania. Tak zmodyfikowane auto jest w stanie udźwignąć od kilku do kilkunastu ton.

Podczas użytkowania samochodu z HDS niezbędne jest przestrzeganie zasad BHP. Odpowiednie przepisy określają, gdzie taki pojazd może być bezpiecznie wykorzystywany. Opisują także okoliczności, w których jest to ryzykowne i niewskazane.

Zastosowanie samochodu z HDS

Najczęściej samochód z hds-em znajduje swoje zastosowanie w załadunku, transporcie i rozładunku towarów, na przykład maszyn, betonowych bloczków, kontenerów czy materiałów budowlanych. Taki pojazd doskonale sprawdza się w przemieszczaniu przedmiotów o bardzo dużej masie lub nietypowych rozmiarach.

Dzięki dodatkowym uchwytom i akcesoriom samochód z HDS wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie i transporcie, ale także w leśnictwie. Głównym zadaniem w tym obszarze jest załadunek i przewóz ściętych drzew, a także gałęzi. Pojazd ciężarowy wyposażony w HDS może być z powodzeniem używany do takich prac.

Znajduje zastosowanie również na placach budowy podczas realizacji zadań stacjonarnych. Przy pomocy tego typu sprzętu przenosi się ciężkie elementy konstrukcyjne i umieszcza na właściwym miejscu.

Wynajem HDS – dlaczego warto?

Usługi HDS to w wielu sytuacjach jedyna opcja przemieszczenia masywnych przedmiotów. Profesjonalne firmy specjalizujące się w takich zleceniach oferują nie tylko samochód z dźwigiem hydraulicznym, ale także pomoc doświadczonego operatora takiej maszyny. Należy pamiętać, że do jej obsługi wymagane są odpowiednie uprawnienia.

Można zatem stwierdzić, że wynajem HDS to usługa kompleksowa: obejmuje wypożyczenie specjalistycznego sprzętu, transport oraz kierowcę, który posiada dokumenty niezbędne do użytkowania pojazdu wyposażonego w dźwig hydrauliczny. Jest to bezpieczny, wygodny i oszczędny sposób na załadunek, transport i rozładunek różnego rodzaju ciężarów.