Kawa dla wszystkich

Od kiedy kawa na dobre zagościła na naszych stołach, ludzie praktycznie nie mogą się bez niej obejść. Mało kto jest w stanie się powstrzymać od jej codziennego picia. Różne smaki, sposoby palenia ziaren, dodatki, patenty na jej parzenie, itp. – wszystko to ma potencjalne znaczenie dla każdego kawosza lub kawoszki. Zwykłe sposoby jej przyrządzania przestają nam wystarczać i coraz częściej szukamy nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam wydobyć pełnię smaku z każdego jej ziarenka. Chwila, w której możemy zasiąść na ulubionej kanapie lub w wygodnym fotelu z filiżanką ulubionego naparu z mokki lub arabiki, jest święta. Warto więc przygotować się do jej celebracji w jak najlepszy sposób. Kluczem do dobrej kawy będzie więc sposób, w jaki ją przyrządzimy, a więc i dobór urządzenia, które pozwoli nam to zrobić jak najlepiej.

1. Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?
2. Jaki ekspres ciśnieniowy zapewni wygodę obsługi? Interfejs użytkownika.
3. Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem czy bez?
4. Ekspres do kawy ze spieniaczem czy bez?
5. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy?

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Na jaki ekspres do kawy postawić – na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każda osoba, która kawę lubi. Ekspresy do kawy dzielą się na trzy podstawowe typy: przelewowe, ciśnieniowe oraz przelewowo-ciśnieniowe, zwane także kombinowanymi. To na jaki ekspres do kawy ostatecznie się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Trzy podstawowe typy ekspresów mają oczywiście różne wariacje. Znajdziemy więc na półkach sklepowych ekspresy kolbowe, kawiarki, automatyczne, saszetkowe, wolnostojące, przeznaczone do zabudów, z wbudowanymi młynkami, etc. Producenci tych urządzeń prześcigają się w różnych propozycjach, które mają do nich przyciągnąć nowych klientów oraz klientki. Jedną z ciekawszych ofert różnorodnych ekspresów do kawy można znaleźć w internetowej witrynie sklepu NEONET. Obecnie znajdziemy tam ponad 140 potencjalnych ekspresów, które możemy nabyć. Najważniejsze jest to by wybrać taki produkt, z którego kawa będzie nam wybornie smakowała.

Jaki ekspres ciśnieniowy zapewni wygodę obsługi? Interfejs użytkownika.

Dobrze dobrany ekspres ciśnieniowy do kawy to taki produkt, który będzie parzył smaczną kawę, nie będzie się psuł i będzie wyglądał mile dla naszego oka. Warto także stawiać na produkty z przyjaznym interfejsem użytkownika, co zapewni nam łatwą i niemal intuicyjną obsługę takiego urządzenia. Im więcej potencjalnych funkcji ma dany ekspres, tym wyższa jest jego cena. Warto także zastanowić się z ilu potencjalnych guzików oraz programów zamierzamy korzystać, bo nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Jeśli mamy wątpliwości jaki ekspres do kawy wybrać, możemy skorzystać z podpowiedzi na fachowych blogach, vlogach lub porad zamieszczonych w różnych artykułach. Wiedza nie zaszkodzi, a być może pozwoli nam dobrać jeszcze lepsze rozwiązanie, niż to o którym marzyliśmy przedwczoraj. Ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem, posiadający przyjazny panel użytkownika może odmienić oblicze naszej porannej kawy o sto osiemdziesiąt stopni.

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem czy bez?

Dobry ekspres do kawy powinien być wyposażony w młynek, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Świeżo zmielona kawa smakuje zupełnie inaczej. Także zapach, który się będzie unosił w pomieszczeniu dodatkowo będzie wpływał na nasze zmysły. Kawa przygotowywana pod wysokim ciśnieniem jest zdrowsza. Ekspresy ciśnieniowe posiadają często dyszę do spieniania mleka, co może być dodatkową atrakcją smakową. Przygotujemy w ten sposób naprawdę sporo rodzajów kawy – o ile zdecydujemy się na modele o bardziej rozbudowanych funkcjach. Espresso przygotowane w dobrej jakości ekspresie ciśnieniowym nie będzie miało sobie równych. Często takie ekspresy mogą być dość drogie, ale obecnie można w wielu przypadkach korzystać z zakupów ratalnych „zero procent”, co umożliwia nam zakup urządzeń o wysokich parametrach oraz ich spokojną spłatę. Warto skorzystać z takiej opcji.

Ekspres do kawy ze spieniaczem czy bez?

Nie każdy lubi pić kawę z mlekiem, ale dla tych z nas, dla których jest to istotny aspekt, warto rozważyć zakup takiego ekspresu. W najtańszych modelach mleko jest spieniane mechanicznie, przy pomocy rurki wytwarzającej parę i umieszczanej w pojemniku z mlekiem. W ekspresach droższych spienianie odbywa się w specjalnych pojemnikach, do których mleko jest zasysane w odpowiedniej ilości. Potem ulega ono podgrzaniu, spienieniu oraz przelaniu do szklanki. Mogą tu być zastosowane dwie opcje: tańsza – mleko jest przelewane z oddzielnej rurki oraz droższa – spienione mleko oraz kawa wylatują razem z jednej wylewki. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy?

Podstawową sprawą na którą zapewne zwrócimy uwagę, będzie cena naszego ekspresu. Warto zastanowić się także nad jego funkcjonalnością oraz wyglądem, a także potencjalnymi kosztami eksploatacji. Najważniejsze jest to, żebyśmy wybrali taki ekspres, którego użytkowanie będzie dla nas źródłem nieustającej satysfakcji oraz wyśmienitej kawy.