Łóżko dla dziewczynki – przedstawiamy najważniejsze informacje

Łóżeczko dziecięce to główny mebel w sypialni, mebel, który może odmienić oblicze pokoju. W przejściu od wieku noworodkowego do wczesnego dzieciństwa nowi rodzice muszą wybrać nowe łóżko, które zastąpi kołyskę. Z czasem przychodzi moment na zakup łózka dla przyszłej uczennicy. O tym jak wybrać łózko dla dziewczynki przeczytasz w poniższym artykule.

Łóżeczka dla dziewczynki – poradnik przedzakupowy

Wybór łóżka dla dziewczyn wcale nie jest łatwy. Wszystkim rodzicom zależy na zrozumieniu, która struktura jest najbardziej odpowiednia, jaki rozmiar, który jest najlepszy. Często na tym etapie decydujesz, jaki ostateczny mebel nadać sypialni. Ale warto posłuchać również co ma dziecko do powiedzenia w tej kwestii.

Czynników wpływających na ostateczny wybór łóżka dla dziewczynek jest wiele, dotyczą one kształtu, materiałów, a przede wszystkim czasu trwania zakupu. W rzeczywistości łóżko dla dzieci to najmniej długowieczny mebel ze wszystkich: dziecko dorasta i potrzebuje większego łóżka. Jednak w ostatnich latach firmy specjalizujące się w artykułach dla dzieci i meblach zaproponowały dwie alternatywy, które mogą przyjść z pomocą matkom i ojcom, na łóżko, które służy przez długi czas.

Łózko dziecięce dla dziewczynki – wszystko, co musisz wiedzieć

W przypadku łóżka dziecięcego dla dziewczynki, które może służyć przez kilka lat, lepiej unikać rozwiązań wielokolorowych, mocno kojarzonych z różem lub błękitem, które mogą się za jakiś czas już nie podobać. Lepszym rozwiązaniem są meble drewniane, które odzwierciedlają bardzo neutralny gust i mogą być dostosowywane przez lata zgodnie z ewolucją wynikającą z wieku.

Ważnymi kryteriami zakupu taniego łóżka dla dziewczynki jest wybór materaca. A więc przede wszystkim stopień twardości i materiał z jakiego został wykonany. Szczególnie popularne są piankowe lub ze sprężynami. O ile ten pierwszy jest bardziej miękki to z czasem może się nieco odkształcać. Ostateczny wybór należy jednak do rodzica.

Aby Twoje dziecko mogło spać naprawdę dobrze i bezpiecznie, potrzebuje nie tylko stabilnego łóżka, ale także stelaża, które posiada odpowiednie certyfikaty. Łóżeczka dla dziewczynek wyróżniają się często kolorem, a te powinny zostać wykonane przy użyciu farb bezpiecznych i niezagrażających zdrowiu dziecka.

 

Niektóre łóżka dla dziewczynek dedykowane są małym marzycielkom, które stały się popularne dzięki niezwykłym kształtom i dopasowaniu do wielu stylów. Różnorodność i pomysłowość nie ma granic dlatego też twoje dziecko może mieć łóżko z zagłówkiem w kształcie serca czy korony. Dziś jest również możliwość personalizacji łóżeczka dla dziewczynek dzięki czemu mogą się one poczuć jak we własnym królestwie. Bez względu na to jaki model wybierzecie najważniejsze by towarzyszył dzieciom w słodkim i spokojnym śnie.