Jak prawidłowo przetestować materac przed zakupem?

Niewątpliwie najważniejszym punktem w sypialni odpowiedzialnym za nasz sen, wysypianie się i dobre samopoczucie po przebudzeniu, to materac do łóżka. Aby dobrać taki, który idealnie będzie nam pasował, warto najpierw pokierować się kilkoma wskazówkami i przetestować czy to właśnie ten, czy może jednak inny.

Podstawowa kwestia to materac odpowiedni do naszej wagi i wzrostu oraz ile osób i w jakim wieku będzie na nim spało. Następnie należy wybrać rodzaj materaca, a wybór jest dość szeroki, bo są to materace: dwustrefowe, termoelastyczne, ekologiczne, naturalne, rozciągające kręgosłup, piankowe, sprężynowe, lateksowe, medyczne, kokosowe, hybrydowe, nawierzchniowe lub chłodzące oraz oczywiście dla niemowląt, dzieci, młodzieży i seniorów.

Dobór materaca

Najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem, aby zrobić test, który materac nam odpowiada byłoby udanie się do jednego z 14 salonów sprzedaży sklepu Dr Materac, gdzie wykwalifikowani sprzedawcy pomogą osobiście w doborze materaca. Wtedy taki materac można zobaczyć, dotknąć, powąchać, poczuć, położyć się na nim, poprzekręcać, poskakać itd. To może być ciekawa przygoda i świetna zabawa, która pomoże nam zdecydować, który materac jest najlepszy.

Natomiast kiedy chcemy dokonać zakupy online, na stronie internetowej jest wiele kategorii, które podpowiedzą nam najkorzystniejszą ofertę. Można wybrać według rodzaju, rozmiaru, poziomu twardości, wysokości itd.

Przed dokonaniem zakupu koniecznie też trzeba się zastanowić w jakiej pozycji śpimy. Od tego zależy to, jaki materac będzie dla nas odpowiedni. Tutaj warto wciąć pod uwagę, że materace piankowe są świetne, jeśli kładziemy się zwykle spać na boku. Wynika to z tego, że one najłatwiej dostosowują się do pozycji ciała, a te tetermoelastyczne również do jego temperatury. Podstawowym testem jaki należy wykonać w takiej sytuacji jest położenie się na boku i sprawdzenie czy kręgosłup znajduje się w linii prostej, tzn od odcinka szyjnego do odcinka lędźwiowego.

Dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć podparcie w okolicach barków i bioder czyli preferują spanie na plecach, jest materac sprężynowy. Charakteryzuje on się tym, że te sprężyny są pochowane w odpowiednich kieszeniach, a ich rozmieszczenie w tych punktach jest treściwe, co na pewno zda egzamin dla takich wymagań. Aby wykonać taki test takiego materaca, należy położyć się na wznak i poprosić inną osobę o sprawdzenie czy uda jej się włożyć rękę pod odcinek lędźwiowy. Powinien pojawić się wyraźny opór, co zwiastuje, że jest w porządku. Następnym testem jest sprawdzenie czy barki i biodra mają tą samą wysokość podczas leżenia. Jeśli tak, to znaczy, że znaleźliśmy dobry materac.

Dobór materaca dla dziecka

Dla dzieci i młodzieży polecane są natomiast materace lateksowe, które z założenia są antybakteryjne i antyalergiczne. Ich dodatkowa zaletą jest elastyczność oraz sprężystość, co dla osób ruchliwych podczas spania jest niezwykle istotne. W ofercie sklepu Dr Materac są dostępne lateksowe materace, które otrzymały status wyrobu medycznego i posiadają właściwości rehabilitacyjne, a poza tym są odporne na roztocza. Dodatkową ich zaletą jest użytkowanie obustronne.

W ofercie sklepu można pod każdym produktem dokładnie sprawdzić jego opis oraz specyfikację. Te dokładne informacje, jakie właściwości materac posiada i dla kogo jest przeznaczony z pewnością ułatwi wybór tego odpowiedniego. Szczególnie ważną kwestią są też oceny wcześniejszych klientów, którzy już przetestowali materac u siebie w domu. A gwarancja na materac da nam pewność najwyższej jakości użytkowania na wiele kolejnych lat..