Modne osłony okienne – podpowiadamy jakie wybrać

Odpowiednio dobrane osłony okienne pozwalają ochronić wnętrze domu przed wieloma czynnikami. Przede wszystkim dobiera się je pod kątem zmniejszenia nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń.

Warto jednak pamiętać o tym, że dobrze dobrane rolety czy żaluzje ochronią dom także przed nadmiernym przegrzewaniem się oraz ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. To pozwoli zachować intymną atmosferę wewnątrz. Osłony okienne mogą też wpływać na stylistykę wnętrza. Sprawdź, jakie produkty z tej kategorii są warte uwagi.

Żaluzje drewniane – eleganckie rozwiązanie do salonu

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zainteresowania żaluzjami. Z tym że chodzi tutaj o żaluzje z drewnianymi lamelami. Idealnie wpisują się one w założenia nowoczesnej, minimalistycznej stylistyki. Co więcej, pozwalają one nieco ocieplić te wnętrza, często uważane za „surowe”. Żaluzje drewniane będą pasowały również do klasycznych pomieszczeń, które nawiązują do takiej stylistyki jak skandynawska, marynistyczna, śródziemnomorska czy prowansalska, a nawet glamour. Pamiętaj jedynie o tym, aby nie wykorzystywać żaluzji tego typu w pomieszczeniach, gdzie panuje bardzo duża wilgotność powietrza, gdyż może to wpłynąć na ich wygląd oraz wytrzymałość.

Żaluzje drewniane są chętnie wybierane również ze względu na ich wysoką funkcjonalność. Doskonale chronią wnętrza domu przed nasłonecznieniem oraz w umiarkowanym stopniu przed nagrzewaniem. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości, a także można nimi sterować na kilka sposobów, w tym zdalnie za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Rolety w kasecie – poznaj modele dzień noc i inne propozycje

Z mody nie wychodzą również rolety okienne. Tutaj producenci oferują szeroki wybór modeli o różnorodnej stylistyce i funkcjonalności. Jedną z ciekawszych propozycji są tutaj między innymi rolety typu dzień noc. Do ich produkcji wykorzystywana jest tkanina w pasy. Na przemian ułożone są przeźroczyste i nieprzeźroczyste pasy. Dzięki odpowiedniej manipulacji mechanizmem sterującym, można całkowicie lub jedyne w części zaciemnić mieszkanie. Inną ciekawą propozycją są pełne rolety wykonane z tkaniny żakardowej. Delikatny wzór podnosi znacznie estetykę tego produktu. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie dostępne opcje rolet w kasecie, zajrzyj na stronę: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Osłony do okien dachowych – co warto wybrać?

Wśród rolet okiennych znajdą się także propozycje dla osób szukających ciekawych osłon na poddasze. Tutaj szczególnie polecane są rolety oraz plisy dachowe. W odróżnieniu od produktów na klasyczne okna, te wyposażone są w prowadnice boczne, pod którymi przesuwany jest materiał. Dzięki temu przylega on dokładnie do okna, nawet w sytuacji, gdy jest ono otworzone lub uchylone. To powoduje, że cała aranżacja okienna wygląda o wiele ładniej. Wyeliminowany jest też efekt „łopotania” tkaniny przy otwartym oknie.

Warto tutaj wspomnieć, że produkty te wykonywane są z różnego rodzaju tkanin. Na poddasza polecana jest szczególnie metalizowana, gdyż chroni ona wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się.