Nowoczesne, stylowe schody do domu

Schody są ważnym elementem każdego domu i mieszkania, a poszukując tych idealnych dla nas, możemy natknąć się na wiele różnych modeli. Jakie schody będą najbardziej funkcjonalne, a jakie znajdą swoje miejsce w nowoczesnych projektach? Co króluje na salonach i w jakim stylu warto wejść w nową dekadę? Oto nasze typy!

Skłon ku naturze, czyli warto w drewno!

Oczywiście, drewno jest jednym z głównych surowców wykorzystywanych do produkcji schodów i wiele takich konstrukcji na rynku znajdziemy, także nie ma tutaj zdziwienia. Drewno jest klasycznym, pięknie prezentującym się materiałem, wystarczająco plastycznym do tego, by stworzyć z niego wspaniałe schody w każdy stylu. Zwłaszcza teraz, gdy ekologia zajmuje tak ważne miejsce w naszych rozmowach oraz wyborach konsumenckich, drewniane meble i schody są świetną propozycją dla wszystkich, chcących dbać o środowisko. Taka konstrukcja będzie nie tylko zachwycać oczy, ale także służyć nam przez lata.

Szczególnie modnym i wzbudzającym coraz szersze zainteresowanie na rynku europejskim jak i światowym staje się drewno z amerykańskiego dębu czerwonego. Jest to materiał bardzo podatny na obróbkę, a dodatkowo jego populacja jest duża, co sprawia, że produkcja mebli z tego materiału jest mniej obciążająca dla ekosystemu. Drewno ma się świetnie, dlatego wybór takich schodów jak najbardziej popieramy!

Industrial

Klasyczne, surowe konstrukcje wykonywane z metalu wyglądają świetnie zarówno w większych jak i mniejszych przestrzeniach. Są to bardzo charakterne schody, wyróżniające się na tle każdego designu. Świetnie prezentują się, na przykład, w przestrzeniach otwartych. Styl industrialny wciąż wzbudza wiele zainteresowania i odnajduje swoje miejsce w mieszkaniach Polek i Polaków. Surowość, a jednocześnie klasa i ciekawe formy to udana propozycja nie tylko dla przestrzeni loftowych. W kolorach szarości i czerni, w połączeniu z ponadczasowym drewnem oraz surowym oświetleniem – schody metalowe będą oznaką dobrego smaku.

Beton w modzie

Idąc jeszcze bardziej w stronę surowości, znajdziemy nowoczesny minimalizm i formy proste, zimne, ale równie stylowe. Taki styl już od jakiegoś czasu znajduje swoje miejsce w katalogach i wnętrzach najmodniejszych domów. Odejście od konsumpcjonizmu, postawienie na materiały, kolory i faktury, które mają odprężyć umysł, zapewniając minimum stymulacji. Przejrzystość, porządek i harmonia – to najważniejsze zasady towarzyszące minimalizmowi. I choć w tym stylu świetnie odnajdują się schody drewniane, możemy pójść w nieco inną stronę i zdecydować się na proste schody z betonu. Choć to może propozycja dla odważnych, w odpowiedniej stylizacji, takie schody (w połączeniu ze szklanymi barierkami) będą stanowić świetną ozdobę.

Po najmodniejsze schody zapraszamy do Fontanot Shop. Skorzystaj z oferty już teraz i odmień swoje wnętrze!