Modny dywan – uniwersalny dodatek dla każdego

Jeśli Twój salon potrzebuje więcej głębi lub pragniesz go upiększyć, przemyśl zakup ponadczasowych dodatków, jakimi bez wątpienia są dywany do salonu. Ten niesamowity element wystroju z pewnością urozmaici każde wnętrze, a mnogość modeli w różnych kształtach i wzorach sprawiają, że z łatwością dopasujesz go do własnych preferencji.

Jaki dywan wybrać

Przede wszystkim zastanów się nad miejscem, w którym pragniesz go położyć. Dywan pod kawowym stolikiem lub ławą nie powinien przytłaczać reszty dodatków, lub mebli swoją kompozycją, a model mający przykryć całą powierzchnię nie powinien być zbyt krzykliwy. Staraj się dopasować kolor dywanu do salonu pod resztę umeblowania i kolor ścian tak, aby nie stanowił zbyt dużego kontrastu i upiększał przestrzeń, zamiast ją zaburzać zbyt jaskrawym lub ciemnym, nie pasującym do reszty wystroju kolorem i wzorem.

Podobnie postąp z kształtem, jeśli ma on przykryć większą powierzchnię, zdecyduj się na kompozycję prostokątną lub kwadratową. Jeśli planujesz z kolei wykorzystać go pod niewielki mebel, albo stolik – wybierz modele o bardziej okrągłych kształtach. Wybór kształtu dywanu do salonu jest niesamowicie ważny, zły dobór nie wygląda ładnie i bardzo łatwo osiągnąć wtedy efekt odmienny od założonego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania swojego nowego dodatku. Materiały śliskie, sztuczne w dotyku będą bardzo wyczuwalne, szczególnie pod bosymi stopami. Jeśli planujesz spożywać posiłki w salonie, przed telewizorem zastanów się, czy dywany do salonu z długim włosiem, tak wspaniale grzejące stopy, będą dobrym pomysłem. Spadające okruchy i sierść zwierząt, które jak wiadomo uwielbiają spędzać czas na kanapach będą bardzo głęboko wnikać w dywan, co po czasie może być bardzo kłopotliwe w sprzątaniu.

Dywany do salonu są nie tylko cieszącym oko, estetycznym dodatkiem, są również bardzo funkcjonalne. Niezmywalne plamy, ubytki w podłodze i wszelkie zarysowania przykryte ładnym dywanem już nigdy nie będą przykuwać Twojego wzroku, a odpowiednio dobrana do reszty wystroju kompozycja z pewnością zwróci uwagę nie tylko odwiedzających Cię znajomych, ale także reszty domowników.

Nie bez przyczyny niemal w każdym domu obecne są dywany do salonu, są uniwersalnym i wiecznie modnym dodatkiem do wnętrz, a wybór odpowiedniego modelu niemal zagwarantuje niesamowitą i pełną uroku prezencję Twojego wnętrza. Nic tak nie poprawia nastroju jak przebywanie w ładnie urządzonym wnętrzu, a właśnie w salonie spędzasz lwią część swojego czasu w domu.