Odpływy liniowe – synonim nowoczesności

Minimalistyczne, proste rozwiązania królują w nowoczesnych wnętrzach. Odchodzi się od bogato zdobionych elementów aranżacyjnych, masywnych konstrukcji czy dużej ilości ozdób. Trend ten dotyczy również łazienek, w których “mniej znaczy więcej”. Elementem wykończeniowym, który wręcz króluje w większości obecnie wykańczanych łazienek jest bezbrodzikowa kabina prysznicowa. Część osób decyduje się także na prysznic walk-in, który nie posiada zamykanych drzwi. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zamkniętą czy otwartą konstrukcję, jeżeli chcesz stworzyć bezbrodzikową kabinę prysznicową, to musisz pamiętać o zadbaniu o odpowiedni spadek oraz odpływ. 

Stwórz harmonijną, spójną kompozycję w sklepie internetowym Listwy.Online!

Szeroki wybór odpływów liniowych znajdziesz w sklepie internetowym Listwy.Online https://listwy.online/odplywy-liniowe/. Dostępne w trzech rozmiarach (odpływ liniowy 70 cm, odpływ liniowy 80 cm, odpływ liniowy 90 cm) oraz ośmiu wariantach kolorystycznych odpływy prysznicowe z łatwością dopasujesz do stylu swojej łazienki. Klasyczna czerń, ponadczasowy srebrny, a może luksusowy złoty czy nietuzinkowy, oryginalny miedziany? Wybierz kolor, który najlepiej dopasuje się do Twojego wnętrza. Każda z wymienionych barw dostępna jest w wykończeniu matowym oraz błyszczącym. W sklepie internetowym Listwy.Online prócz świetnie prezentujących się odpływów liniowych, znajdziesz również idealnie dopasowane do nich listwy spadkowe do odpływu liniowego, umożliwiające stworzenie pasującej, harmonijnej całości, a także płaskowniki, profile kwadratowe i wiele innych produktów, którymi można spójnie wykończyć dane wnętrze.

Jaką funkcję ma odpływ liniowy?

Zadaniem odwodnienia liniowego jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacyjnego przy pomocy grawitacji. Z tego powodu, aby móc wykonać bezbrodzikową konstrukcję, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłogi. Musi ona zawierać właściwie wykonany spadek. Z tego względu pomysł ten najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania wnętrza. W przeciwnym razie, jeżeli podłoga jest już ułożona, to założenie odpływu i stworzenie bezbrodzikowej kabiny związane będzie z jej skuwaniem.

Kabina z odpływem liniowym – funkcjonalne rozwiązanie dla małych i dużych

Prysznic z odpływem liniowym to nie tylko modny, świetnie wyglądający element wykończeniowy, ale również bardzo funkcjonalny, łatwy do utrzymania w czystości produkt, który sprawdzi się świetnie nie tylko w nowoczesnej łazience. 

Bezbrodzikowa konstrukcja to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Dotyczy to zarówno osób starszych, jak również osób z niepełnosprawnościami, w okresie choroby, rekonwalescencji, dla których wchodzenie do głębokich brodzików czy wanny może stanowić niemałe wyzwanie i ryzyko poślizgnięcia się. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które potrzebują do mycia asysty drugiej osoby.

Odpływ liniowy świetnie sprawdzi się zatem nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, w których królują tendencje minimalistyczne, ale również w każdym innym stylu, w których zależy Ci na bardzo funkcjonalnych, łatwych do utrzymania w czystości i dobrze prezentujących się rozwiązaniach. Właściwie dobrany odpływ i listwa do odpływu liniowego w odpowiadającym kolorze pozwolą stworzyć harmonijną, spójną, bardzo estetyczną konstrukcję. Łazienki z odpływem liniowym z uwagi na liczne zalety i świetny design stale zyskują nowych miłośników!