Osprzęt Legrand – solidne i designerskie rozwiązania

Marka Legrand znana jest z produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Wszystkie produkty tej firmy mają wymagane certyfikaty potwierdzające jakość osprzętu elektroinstalacyjnego. Firma Legrand oferuje elementy potrzebne do stworzenia profesjonalnej i bezpiecznej instalacji elektrycznej. To, co dla nas jest najważniejsze z punktu widzenia użytkownika, to wygląd osprzętu Legrand – niebanalne wzory i innowacje technologiczne.

Rodzaje łączników i kontaktów

Łączniki powszechnie stosuje się w naszych domach i mieszkaniach, ponieważ wykorzystuje się je do załączania i wyłączania źródeł światła oraz innych odbiorników energii elektrycznej. Najczęściej wybieramy łączniki klawiszowe o dużych przyciskach – pojedyncze lub podwójne, czyli tak zwane świecznikowe. Producenci starają się zagwarantować ogromny wybór kontaktów i rozwiązań technicznych, tworząc całe serie osprzętu, tak żeby każdy znalazł odpowiednie modele do stylu i charakteru swojego mieszkania. Łączniki instalacyjne montujemy w puszkach podtynkowo lub natynkowo. Łączniki dzielą się również ze względu na rodzaj mechanizmu odpowiedzialnego za sterowanie światłem na dźwigniowe, pokrętne i najbardziej popularne klawiszowe.

Łączniki i kontakty z ponadczasowej serii Legrand Niloe

Firma Legrand oferuje bardzo duży wybór wszelkich przycisków, łączników i gniazd, a wśród nich wiele modeli, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na nowe technologie i automatyzację budynków. Wśród łączników Legrand znajdziesz łączniki pojedyncze, świecznikowe, krzyżowe i schodowe. Katalog produktów obejmuje również łączniki przeznaczone do przełączania żaluzji czy sterowania roletami. Jedną z popularnych serii osprzętu Legrand, którą upodobali sobie klienci indywidualni jest seria Legrand Niloe, która wyróżnia się klasycznym, ponadczasowym wyglądem i funkcjonalnością. Ciekawe kolory ramek doskonale się sprawdzą w wielu współczesnych aranżacjach, a rozwiązania techniczne Legrand Niloe pozwolą zaprojektować w pełni zautomatyzowaną przestrzeń. Mechanizmy dostępne w dwóch klasycznych kolorach możesz dobrać do odpowiadających im ramek – lub do kontrastujących i wyrazistych kolorów, takich jak czerwony i popielaty.

Innowacyjna technologia ZigBee

Wykorzystywana przez firmę technologia ZigBee pozwala na bezprzewodową komunikację między urządzeniami i może być dużym wsparciem podczas tworzenia inteligentnego domu. Poza tym seria Legrand Niloe jest produkowana z zachowaniem procedur przyjaznych środowisku naturalnemu, co na pewno nie jest bez znaczenia dla wielu klientów. Wybierając osprzęt marki Legrand, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na serię Legrand Niloe czy Legrand Niloe Selection stawiasz na ponadczasowy design, solidność i wiele usprawnień technologicznych. Seria Legrand Niloe Selection ma ramki w sześciu stylowych kolorach, które z powodzeniem dopasujesz do każdej nowoczesnej aranżacji.

Oryginalny design serii Legrand Celiane

Ciekawą propozycją jest również seria Legrand Celiane, która wyróżnia się nowoczesnymi i oryginalnymi wzorami, łącząc kształt okręgu i prostokąta. To seria o ekskluzywnym charakterze. Legrand Celiane oferuje ramki standardowe oraz wykonane z unikatowych materiałów, takich jak szkło, kamień, porcelana czy egzotyczne drewno. Jeżeli do tego dodamy duży wybór mechanizmów i rozwiązań technicznych, które mają nam ułatwić codzienne zarządzanie przestrzenią, otrzymamy wyjątkowy produkt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W tej serii znajdziesz również łączniki automatyczne, które wyłączają źródło światła po określonym czasie, jeżeli nie wykryją ruchu w pomieszczeniu, a także łączniki bezprzewodowe umożliwiające rozbudowę instalacji elektrycznej bez konieczności kucia ścian.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne Legrand Sistena Life

W sklepie elektrozysk.pl znajdziesz również cieszącą się dużą popularnością serię Legrand Sistena Life. To funkcjonalne rozwiązania spełniające wymagania wszystkich nowoczesnych instalacji połączone z eleganckim wyglądem. Duży wybór ramek wykonanych z różnych materiałów oraz 5 kolorów plakietek pozwoli Ci dobrać osprzęt do każdej aranżacji – do wnętrz klasycznych oraz nowoczesnych i awangardowych. Legrand Sistena Life oferuje też ciekawe rozwiązania technologiczne. W końcu osprzęt elektryczny to nie tylko łączniki. Obecnie w domowych instalacjach elektrycznych ważną rolę odgrywają również wszelkiego rodzaju gniazda, które mogą mieć różne zastosowanie. Mamy gniazda elektryczne podwójne, teleinformatyczne, antenowe, głośnikowe, audio i wideo oraz HDMI. Dzięki nim możesz bezpiecznie korzystać z wszelkich odbiorników prądu elektrycznego w celach prywatnych lub zawodowych.

Nietypowe gniazda elektryczne

Wybierając odpowiednie gniazda warto wziąć pod uwagę możliwości konkretnego pomieszczenia. Jeżeli już wiesz, jakie sprzęty będą stały w danym pokoju, możesz dopasować do nich najbardziej funkcjonalne rozwiązania. Obecnie w każdym niemal pokoju warto zainstalować gniazdo USB do ładowania komórki oraz gniazdo internetowe. Urządzając kuchnię musisz pamiętać o tym, z jak wielu urządzeń elektrycznych będziesz chciał w niej korzystać. Z kolei wybierając gniazdka do łazienki warto pomyśleć o specjalnych kontaktach, które są odporne na działanie wilgoci. Zewnętrzne gniazda hermetyczne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, kurzem, pyłem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Tego typu gniazda, w przeciwieństwie do gniazd montowanych wewnątrz są najczęściej natynkowe, czyli montowane na ścianie. Montuje się je na zewnątrz budynków i w pomieszczeniach gospodarczych, czyli wszędzie tam, gdzie nie liczą się walory estetyczne, ale funkcjonalność i bezpieczeństwo. Gniazda hermetyczne są wytrzymałe i łatwe w montażu.

Najlepszy osprzęt do Twojego domu

Produkty Legrand charakteryzują się prostymi i ponadczasowymi wzorami, które świetnie się sprawdzą w wielu wnętrzach. Coraz więcej osób sięga również po nietypowe rozwiązania, które stanowią oryginalne wykończenie nowoczesnych aranżacji. Włączniki dźwigniowe czy powracające do łask ściemniacze obrotowe, które pozwalają Ci regulować natężenie światła, mają swoich zwolenników. Wszystko możesz kupić w wybranej serii, odpowiednio skomponowanej stylistycznie, tak by osprzęt widoczny na ścianach Twojego mieszkania był nie tylko funkcjonalny, ale stanowił też efektowny element wykończenia wnętrza. Producenci przywiązują ogromną wagę do wyglądu tego typu elementów instalacji elektrycznej. Duży wybór kolorów i wzorów oraz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne sprawią, że na pewno znajdziesz zestaw dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb.