Pomysły na aranżacje mieszkania

Odpowiednia aranżacja wnętrza wynika z własnych potrzeb i upodobań- każde wnętrze w domu jest tak naprawdę przestrzennym dopasowaniem możliwości do naszych oczekiwań. Udana aranżacja sprawia, że w naszym domu czy mieszkaniu czujemy się bezpieczni, odprężeni i zrelaksowani. Ogromną wagę przykładamy do wyglądu, dlatego aranżacja wnętrza jest tak ważna. Kreatywność sprawia, że możemy ponieść się wodzom fantazji i skorzystać z oryginalnych i interesujących rozwiązań aranżacji wnętrz. Na co warto więc zwrócić uwagę i jakimi zasadami się kierować? Na jaki styl postawić? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Styl loftowy, czyli jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Kwintesencją stylu loftowego są przede wszystkim otwarte przestrzenie, surowe ściany pokryte przede wszystkim cegłą, a także dodatki oddające właśnie wcześniej wspomniany styl. Mieszkanie urządzone w stylu loftowym jest wyznacznikiem indywidualnego stylu. Nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie w domu- jest to bowiem bardzo oryginalne, a zarazem odważne posunięcie. Przestrzeń loftowa daje ogromne możliwości aranżacji wnętrza- to właśnie w takich wnętrzach pojawiają się słupy, rury, czy gołe belki sufitowe. Są to bardzo zdecydowane rozwiązania aranżacji wnętrza, ale jednocześnie bardzo oryginalne.

Czym kierować się podczas urządzania wnętrza w tym stylu? Przede wszystkim postawić należy na stonowane kolory- loft uwielbia się z szarością, czernią, a także uniwersalną bielą. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą metalu, szkła i drewna. Szczególną uwagę należy postawić na surowość ścian, a szczególnie beton i cegłę. A co z dodatkami? Oczywiście są, ale w przemyślanej ilości. Wyróżniają się swą prostotą- powstają przede wszystkim z połączenia metalu i surowego drewna. Właśnie w ten sposób całość tworzy niepowtarzalny styl loftu!

Mieszkanie w stylu skandynawskim, dlaczego staje się interesującą aranżacją wnętrza?

Styl skandynawski z pozoru wydaje się wyróżniać swą prostotą, ale to właśnie w niej ukryte jest piękno, oryginalność, a przede wszystkim funkcjonalność. W tym stylu króluje przede wszystkim biel, otwarte przestrzenie oraz minimalizm. Odchodzi się od zasłaniania okien firankami czy ciężkimi zasłonami. To właśnie naturalne światło nadaje piękno wnętrzu, a jednocześnie je optycznie powiększa. Użytkowe przedmioty są przede wszystkim wykonane z drewna, które połączone z bielą ścian ociepla wnętrze. Styl skandynawski to również możliwość bawienia się sztuką- świetnym rozwiązaniem jest gra kolorów i przełamywanie barw. W białym salonie idealnie będzie wyglądać stonowany szary narożnik lub wypoczynek ozdobiony kolorowymi poduszkami np. w kolorze modnej butelkowej zieleni czy plastra miodu. Świetnym pomysłem jest również wykorzystanie obrazów lub plakatów, które wzbogacą każde wnętrze. Można wykorzystać je w salonie, przedpokoju, a nawet i w kuchni.

Gdzie szukać pomysłów i inspiracji?

W dobie Internetu oczywiście najłatwiej szukać inspiracji w sieci. To właśnie tutaj znaleźć można szereg stron poświęconych tematyce urządzania wnętrz np. Homebook, Pinterest czy też nowopowstały blog Sonito. Ciekawym źródłem nowoczesnych pomysłów jest Instagram, który słynie przede wszystkim z umieszczanych zdjęć. Polecane są również fora internetowe, a także wszelkie grupy tematyczne, na których można wymieniać swoje poglądy i inspiracje z innymi użytkownikami. Ciekawym rozwiązaniem są również blogi tematyczne- to tam oprócz zdjęć opisywane są wszelkie pomysły, a także wskazówki i rady, a dla tradycjonalistów tworzone są czasopisma poświęcone aranżacjom wnętrz.