Rodzaje krzeseł tapicerowanych. Jakie krzesła tapicerowane kupić, aby łatwo utrzymać je w czystości?

 

Krzesła tapicerowane, choć są stylowe i wygodne, nie cieszą się tak dużą popularnością, jak ich drewniane odpowiedniki. Dlaczego? Ponieważ wśród klientów istnieje obawa, że będą trudne w utrzymaniu w czystości. Czy tak faktycznie musi być?

 

Krzesła tapicerowane a czyszczenie

Zaczniemy od kwestii, która jest największą bolączką kupujących, czyli od tego, co zrobić, gdy tkanina ulegnie zabrudzeniu. Od razu możemy podpowiedzieć, że krzesła tapicerowane z eko-skóry najłatwiej jest utrzymać w czystości (www.meblobranie.pl), wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Ponadto warto pamiętać o zasadzie, że czyszczenie tkanin sztucznych jest zawsze prostsze niż naturalnych, posiadają one lepsze parametry w zakresie wytrzymałości i odporności na zabrudzenia. A więc, choć len czy jedwab wyglądają luksusowo, warto szukać zamienników, które przy okazji są znacznie tańsze.

A co w przypadku bawełny, przędzy? Tu przyznajemy, będzie nieco trudniej. Często takie obicie wymaga użycia specjalistycznego środka, zalecanego przez producenta, aczkolwiek nie musisz martwić się o to, że plamy będą niemożliwe w usunięciu.

A teraz przyjrzyjmy się kilku typom tapicerowanych krzeseł, aby ułatwić ci wybór.

 

Krzesła tapicerowane z podłokietnikami

Zaczniemy od naszego osobistego faworyta, czyli od krzeseł tapicerowanych z podłokietnikami. Przypominają one mini wersje foteli, które jednocześnie są bardziej mobilne, zajmują mniej miejsca i co za tym idzie, są uniwersalne. Krzesła z podłokietnikami zapewniają dużą wygodę, sprawdzą się zarówno w jadalni, jak i w salonie, czy nawet na sali konferencyjnej. Z drugiej strony trzeba przyznać, że zwykle są bardziej masywne, większe, niż krzesła bez podłokietników, należy więc dokładnie wyliczyć, ile ich się zmieści i czy nie potrzebujesz większej ilości miejsc siedzących.

 

Krzesła tapicerowane pikowane

Popularnym rozwiązaniem są krzesła tapicerowane pikowane. Wyglądają modnie, stylowo i tak naprawdę mogą pasować do każdego wnętrza. Nadadzą szyku i oryginalnego charakteru aranżacji w stylu skandynawskim, czy ocieplą nieco surowy wygląd industrialnego wnętrza (tak, tak, tam również się sprawdzą, zwłaszcza jeśli posiadają metalową, a nie drewnianą ramę).

Przy okazji zwróć uwagę na to, że pikowane najczęściej jest tylko oparcie. Rzadko ozdabia się w ten sposób siedzisko, ponieważ nietrudno byłoby o przerwanie cienkich nitek w trakcie użytkowania takiego krzesła.

 

Krzesła tapicerowane szare

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o krzesłach tapicerowanych szarych, które cieszą się największą popularnością. Choć możliwość obicia krzesła tkaninami sprawia, że meble te dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, w praktyce to właśnie szare są najczęściej kupowane. Dzieje się tak dlatego, że są uniwersalne oraz praktyczne. W przypadku ciemniejszego obicia, plamy, nawet jeśli są, stają się niewidoczne. I co najważniejsze, całość wygląda elegancko przez lata.